Strona głównaOpinieKrajewski: 1 mln 246 tys. wniosków od rolników o dopłaty bezpośrednie

Krajewski: 1 mln 246 tys. wniosków od rolników o dopłaty bezpośrednie

Wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski (PSL-TD) powiedział dla Polskiej Agencji Prasowej, że do 1 lipca polscy rolnicy złożyli ponad 1 mln 246 tys. wniosków o tak zwane dopłaty bezpośrednie, czyli inaczej mówiąc – dofinansowanie. Liczba ta jest podobna do tych z lat poprzednich.

Krajewski w studiu PAP potwierdził, że choć termin składania wniosków o dopłaty na rok 2024 minął wraz z 1 lipca, to można składać je jeszcze przez 25 dni od tego terminu. Tkwi w tym rzecz jasna spory haczyk –  za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty.

„Do 1 lipca rolnicy złożyli 1 mln 246 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie na 2024 rok. Zainteresowanie jest podobne jak w poprzednich latach” – potwierdził wiceminister rolnictwa.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Krajewski zaznacza, że zeszłoroczne dopłaty zostały rozliczone w 99 proc. przypadków, co łącznie dało kwotę w okolicy 20 miliardów złotych dla polskich rolników. W tym roku możemy spodziewać się podobnego wsparcia.

– Od 20 lat jesteśmy w Unii Europejskiej rolnicy korzystają z tych dopłat i trzeba to też jasno zaznaczyć, że gdyby nie te dodatkowe płatności, wiele gospodarstw nie byłoby stać na funkcjonowanie takie jak dzisiaj, oraz na rozwój – tłumaczy Krajewski.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Policja apeluje do wszystkich Polaków. Koniecznie zastrzeż swój PESEL

Policja wystosowała bardzo ważny apel do wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przepisy, które weszły w życie z...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Romans? Hiszpańskie media o tym, co robi Lewandowska. Koniec spekulacji

To bardzo gorący okres dla Anny Lewandowskiej, a przy okazji jej męża - Roberta, ze względu na domniemany...

Ostatnie newsy