Kreml przekazał oficjalne informacje o stanie zdrowia Putina. Zaskakujące słowa rzecznika

Ola Niziołek
Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl. Interesuję się również tematyką społeczną.

W ostatnich miesiącach wokół stanu zdrowia Władimira Putina gromadziło się wiele domysłów i pogłosek. Jedne źródła donosiły o raku, inne o chorobie Alzheimera. Sugerowano nawet, że życie rosyjskiego przywódcy jest zagrożone. Do tych spekulacji odniósł się sam rzecznik prezydenta Rosji.

Kilka tygodni temu amerykański „Newsweek” niemal z całą pewnością donosił, że Władimir Putin ma raka. Dziennikarze rzeczonego tytułu powoływali się na informacje zdobyte przez amerykański wywiad. Ponadto przywódca Rosji miał przejść poważną operację.

Stan zdrowia Władimira Putina. Rzecznik Kremla rozwiewa wątpliwości

W maju pojawiła się nawet osobliwa teoria spiskowa. Jej propagatorzy twierdzili, że… Władimir Putin już nie żyje, a publicznie „zastępuje go” sobowtór. Od początku jednak wiadomo było, że to grubymi nićmi szyta historia z gatunku science-fiction. Dziś dysponujemy już konkretami. 

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Informacja o śmierci milionera oficjalnie potwierdzona

Konkretami, do których należałoby jednak podchodzić z dystansem. Dziennikarzom amerykańskiego NBC przekazał je bowiem rzecznik Władimira PutinaDmitrij Pieskow. Jego zdaniem stan zdrowia Putina jest doskonały. – Ostatnio brał udział w Forum Ekonomicznym w Petersburgu, a w niedzielę grał w hokeja – przekonywał Pieskow.

Jednakże – jak zaznacza chociażby Onet – Dmitrij Pieskow znany jest z kłamstw i manipulacji. Potrafi z radziecką wprawą kłamać prosto w oczy, używając przy tym argumentów, na które może się nabrać nawet najbardziej wprawny rozmówca.

Allegro ostrzega. W mniej niż minutę możesz stracić wszystkie swoje pieniądze

„Czy osoba chora mogłaby się tak zachowywać”?

Wszelkie negatywne informacje o stanie zdrowia prezydenta Rosji pochodzą z przecieków. Są najczęściej pozyskiwane przez zagraniczne służby wywiadowcze. Źródłem przecieków nierzadko są pracownicy gabinetu Putina. Natomiast rzecznik Kremla idzie w zaparte.

Brzmi wręcz, jakby chciał za wszelką cenę przekonać świat, że Władimir Putin czuje się fenomenalnie i absolutnie nic mu nie dolega.

– Zobacz jego wystąpienie podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Petersburgu, gdzie przemawiał przez dłuższy czas, a potem wziął udział w dyskusji panelowej. Czy chora osoba mogłaby tak się zachowywać? przekonywał amerykańskiego dziennikarza Dmitrij Pieskow.

0
Skomentuj ten artykułx