Strona głównaInne publikacjeKryscina Cimanouska chce biegać dla Polski!

Kryscina Cimanouska chce biegać dla Polski!

W wywiadzie dla telewizji „RBC” Kryscina Cimanuoska powiedziała, że będzie chciała przyjąć polskie obywatelstwo i reprezentować nasz kraj w lekkoatletyce.

24-latka uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Tokio, kiedy to Białoruś zakazała jej uczestnictwa w imprezie i nakazała powrót do kraju za nieprzychylne komentarze wobec władzy. Polska pomogła biegaczce i zapewniła jej wizę humanitarną.

– Spróbuję zmienić obywatelstwo, aby móc występować dla reprezentacji Polski. Taka zmiana wiąże się zazwyczaj z trzyletnim okresem bez startów, jednak poprosimy o skrócenie tego czasu, bo mój przypadek nie jest jednoznaczny. Nie planowałam tego, ale sytuacja mnie do tego zmusza – powiedziała w wywiadzie Cimanouska.

Mimo tego, że biegaczka przebywa obecnie w Polsce, to ze względów bezpieczeństwa nie jest podawane miejsce jej pobytu. Białorusinka uczestniczyła za to w Memoriale Wiesława Maniaka i zajęła drugie miejsce w wieloboju sprinterskim.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Nawet jeśli będę występować dla Polski, to nie przeszkodzi mi w powrocie do domu, do rodziców i jeżdżeniu do moich ulubionych miejsc w Mińsku. Nawet po zmianie obywatelstwa Białoruś zawsze będzie moim domem. Będę tam wracać przy każdej okazji – dodała 24-latka.

Kilka dni temu Orlen zapowiedział, że Cimanouska dołączyła do drużyny i jej starty będą finansowane przez tę firmę. Oprócz niej taki sponsoring otrzymuje wielu polskich olimpijczyków.

Donald Tusk dostał SMS-a. Gdy zobaczył jego treść, zamarł

Wycieki prywatnych numerów telefonów polityków i innych osób publicznych niestety mają miejsce. W dobie coraz powszechniejszych cyberataków, tak...

Wszedł do mBanku i chciał wpłacić na konto 4 mln zł. Nie do wiary, co usłyszał

W środę Dawid Pałka, popularny twórca internetowy znany z prowadzenia "Twój Pierwszy Milion z Dawidem Pałką" na YouTube,...

Senność, zmęczenie, drzemki w ciągu dnia. Masz te objawy? Udaj się do lekarza, cukrzyca to już plaga

Cukrzyca to choroba, która w początkowej fazie może nie dawać wyraźnych objawów, co sprawia, że jest niezwykle podstępna....

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy