Kryscina Cimanouska chce biegać dla Polski!

W wywiadzie dla telewizji „RBC” Kryscina Cimanuoska powiedziała, że będzie chciała przyjąć polskie obywatelstwo i reprezentować nasz kraj w lekkoatletyce.

24-latka uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Tokio, kiedy to Białoruś zakazała jej uczestnictwa w imprezie i nakazała powrót do kraju za nieprzychylne komentarze wobec władzy. Polska pomogła biegaczce i zapewniła jej wizę humanitarną.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

– Spróbuję zmienić obywatelstwo, aby móc występować dla reprezentacji Polski. Taka zmiana wiąże się zazwyczaj z trzyletnim okresem bez startów, jednak poprosimy o skrócenie tego czasu, bo mój przypadek nie jest jednoznaczny. Nie planowałam tego, ale sytuacja mnie do tego zmusza – powiedziała w wywiadzie Cimanouska.

Mimo tego, że biegaczka przebywa obecnie w Polsce, to ze względów bezpieczeństwa nie jest podawane miejsce jej pobytu. Białorusinka uczestniczyła za to w Memoriale Wiesława Maniaka i zajęła drugie miejsce w wieloboju sprinterskim.

– Nawet jeśli będę występować dla Polski, to nie przeszkodzi mi w powrocie do domu, do rodziców i jeżdżeniu do moich ulubionych miejsc w Mińsku. Nawet po zmianie obywatelstwa Białoruś zawsze będzie moim domem. Będę tam wracać przy każdej okazji – dodała 24-latka.

Kilka dni temu Orlen zapowiedział, że Cimanouska dołączyła do drużyny i jej starty będą finansowane przez tę firmę. Oprócz niej taki sponsoring otrzymuje wielu polskich olimpijczyków.

Najnowsze artykuły