Krzysztof Bosak: Nie wesprzemy ani PiSu, ani Platformy

Jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak był dzisiaj rano gościem w programie „Graffiti” emitowanym na antenie telewizji Polsat. Bosak poruszył w tym wywiadzie kilka ciekawych wątków. Zaznaczył, że Konfederacja nie w planach bratania się z partią rządzącą i opozycją.

W mediach od dawna mówi się o ewentualnej koalicji Konfederacji z Prawem i Sprawiedliwością. Nie jest tajemnicą, że obie partie mogłyby sporo na tym zyskać.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Problem polega na tym, ze czołowi Konfederaci stanowczo zaprzeczają takiej możliwości. Celem Konfederacji jest rewolucja w kraju, a nie bratanie się z partią, którą uznają za szkodliwą.

– Uważamy, że ani Jarosław Kaczyński nie zasługuje na to, żeby jego władzę przedłużyć. Oceniamy, że jest to władza sprawowana źle, program, który jest realizowany, jest niekorzystny dla Polaków – powiedział Bosak we wspomnianym programie.

Bosak nie chce układów

Stanowisko Konfederacji nie uległo więc najmniejszej zmianie. Żadnych układów z partią rządząca czy też z opozycją kierowaną przez Donalda Tuska.

Donald Tusk nie zasługuje na to, żeby powrócić do władzy. My nie wesprzemy ani władzy PiSu, ani Platformy. Chcemy zmiany politycznej, zmiany programowej i Konfederacja alternatywą dla tego duopolu PiSu i Platformy  – podkreśla były kandydat na prezydenta.

Czytaj także:

Najnowsze artykuły