Strona głównaGwiazdyKrzysztof Cugowski dostał przelew i zdębiał, gdy zobaczył kto wysłał mu pieniądze

Krzysztof Cugowski dostał przelew i zdębiał, gdy zobaczył kto wysłał mu pieniądze

Krzysztof Cugowski podzielił się w jednym z najnowszych wywiadów niezwykłą historią. Otóż – jak twierdzi – otrzymał przelew na dość znaczącą kwotę. Bardziej jednak, niż samym faktem jego otrzymania, znany muzyk był zaskoczony tym, kto przesłał mu pieniądze. 

Krzysztof Cugowski, znany wokalista zespołu Budka Suflera, ma na swoim koncie wiele popularnych piosenek. Bodaj najbardziej znane utwory wykonywane przez niego to: „Jolka, Jolka pamiętasz„, „Sen o dolinie” oraz oczywiście – absolutnie kultowy – „Bal wszystkich świętych„.

Świetnych utworów, które wybrzmiewały mocnym głosem Cugowskiego było oczywiście znacznie więcej. I właśnie dzięki jednej z tych mniej popularnych – choć zapewne przez rzesze fanów uwielbianej – na koncie Krzysztofa Cugowskiego pojawiły się niemałe pieniądze. Oczywiście niemałe z perspektywy „przeciętnego Kowalskiego”. Albowiem sam artysta mówi o nich z lekką nutą nonszalancji.

Krzysztof Cugowski i zaskakujący przelew. Dostał pieniądze… z USA

O wszystkim lider Budki Suflera opowiedział dziennikarzom branżowego kanału MixtapeTV. – Pieniądze przyszły. Nie były to jakieś astronomiczne sumy. Dostałem około pięć czy sześć tysięcy dolarów. Ale czy to jakaś krzywda? – powiedział, lekko ironizując, Krzysztof Cugowski. Kto był nadawcą przelewu?

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Otóż… bodajże najbardziej znany raper na świecie. 50 Cent – bo taki ma pseudonim – to amerykański „król rapu” z Nowego Jorku. Cugowskiemu zapłacił za użycie „sampla” z jednego z utworów Budki Suflera. – […] Użył sampla z naszej „Nocy nad Norwidem”. Ch… wie, dlaczego to zrobił – mówił zrelaksowany Krzysztof Cugowski. Później dodał, że sytuacja miała miejsce w 2015 roku.

„Sampel” z piosenki to fragment nagrania dźwiękowego, który został wycięty z istniejącego utworu muzycznego i użyty ponownie w nowej kompozycji. Sampling jest popularną techniką w produkcji muzycznej, szczególnie w gatunkach takich jak hip-hop, elektronika i pop.

Proces ten może obejmować wykorzystanie różnych elementów piosenki, takich jak rytm, melodia, linia basu czy wokal. Samplowanie pozwala artystom na tworzenie nowych utworów poprzez łączenie różnych dźwięków i inspiracji z przeszłości, jednocześnie wprowadzając nowatorskie brzmienia i aranżacje.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Romans? Hiszpańskie media o tym, co robi Lewandowska. Koniec spekulacji

To bardzo gorący okres dla Anny Lewandowskiej, a przy okazji jej męża - Roberta, ze względu na domniemany...

Będzie tragedia? Probierz powiedział, co szykuje na mecz z Francją

Dla nas - mecz "o nic". Choć niektórzy nazywają go walką o honor. Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na...

Ostatnie newsy