Krzysztof Stanowski ujawnił, ile zarobił na programie z Jasiem Kapelą. „Na razie 22 tys. zł z samego YouTube”

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

„Hejt Park” z udziałem Jasia Kapeli na Kanale Sportowym zbliża się do 2,5 mln odsłon. A został opublikowany nieco ponad tydzień temu. Zauważmy, że przed programem Kapela nie był – mówiąc oględnie – szczególnie popularny. Krzysztof Stanowski zdołał jednak „wypromować” niszowego poetę do tego stopnia, że dziś zna go niemal cały kraj.

CZYTAJ TAKŻE: Jaś Kapela ma apel do producenta piwa Tyskie. Powinni przestać sponsorować Kanał Sportowy

Jaś Kapela zdaje się nie przejmować falą krytyki, jaka spadła na niego po występie w „Hejt Parku” u Krzysztofa Stanowskiego. Skrajnie lewicowy poeta, którego poglądy można by raczej przypisać do socjalizmu w sowieckim wydaniu, cieszy się natomiast, że prowadzący zapłacił mu przynajmniej 700 zł za „pracę” na wizji. Twierdzi jednak, że to za mało.

Za mało, bo – co udało mu się ustalić – Stanowski na programie z nim zarobił znacznie więcej. Kapela proponuje zatem, że wystawi fakturę jeszcze na 10.000 zł. Niestety, współwłaściciel Kanału Sportowego odmówił.

Jaś Kapela chce więcej pieniędzy. Stanowski ujawnia, ile zarobił „Hejt Park” z udziałem poety

Dziś na Twitterze Kapela po raz kolejny zaczepił Krzysztofa Stanowskiego. Najwyraźniej spodobało mu się „pięć minut” w mediach i usiłuje za wszelką cenę je sobie przedłużyć.

„Hej Stanowski powiedz, ile zarobiłeś na Hejt Parku z moim udziałem i dlaczego nie podzieliłeś się sprawiedliwie ze współautorem, choć gdyby nie moje wiersze, to nie miałbyś szansy na tyle obejrzeń” – napisał Kapela, chyba sam nie wierząc w swoją tezę.

Stanowski odpowiedział na to zaskakująco szczerze. Przyznał, że z samych reklam na YouTube w poniedziałek po południu film miał zarobione już 22 tys. złotych. Wpływy od Kompanii Piwowarskiej (sponsorem programu jest Tyskie) bez wątpienia wyniosą znacznie, znacznie więcej.

Na ostatnią prośbę „antykapitalisty” – Jasia Kapeli – Krzysztof Stanowski odpowiedział kwitując: „nie bój się, roztrwonię tę kasę na kulturę”.

Na koniec załączamy jeszcze wywiad Jasia Kapeli udzielony Malinie Błańskiej kilka dni po legendarnym już występie w „Hejt Parku”. Błańska to była dziennikarka „Pudelka”, skrajna feministka, walcząca jednak nie tyle o równe prawa dla obu płci, co o marginalizowanie roli mężczyzn – również w życiu publicznym. Poniższe nagranie sprowadza się głównie do narzekania na głupotę Krzysztofa Stanowskiego i negatywne komentarze internautów na temat Jasia.

źródło: Twitter, mPress.pl