Strona głównaKrajKto będzie premierem w 2024? Wszystko staje się jasne

Kto będzie premierem w 2024? Wszystko staje się jasne

Nowy premier Polski w 2024 roku? To, że nie będzie nim już Mateusz Morawiecki, jest niemal pewne. Przedmiotem dyskusji pozostaje natomiast to, który z przedstawicieli dotychczasowej opozycji stanie na czele nowego rządu. Czy będzie to – zgodnie z przewidywaniami – Donald Tusk? Najnowszy sondaż wskazuje na miażdżącą przewagę.

Tusk był już premierem RP. Wieloletni lider Platformy Obywatelskiej pełnił ten urząd w latach 2007-2014. Oddając pałeczkę Ewie Kopacz, właśnie przed dziewięcioma laty, wyjechał do Brukseli. Tam najpierw był przed dwie kadencje przewodniczącym Rady Europejskiej. Następnie mianowano go szefem Europejskiej Partii Ludowej.

Po powrocie do kraju obrał sobie za cel powrót na szczyty władzy. Ale czy to mu się uda? Czy Donald Tusk wróci na stanowisko Prezesa Rady Ministrów?

Kto nowym premierem od 2024 r.? Najnowszy sondaż

O tym, który z faworytów powinien stanąć na czele nowego rządu, wypowiedzieli się na potrzeby najnowszego sondażu obywatele. Wyniki rzeczonego badania nie pozostawiają wątpliwości. Polacy chcą zmian. Wskazują jednak na… nowego-starego premiera.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

42,9 proc. badanych uważa, że Donald Tusk będzie lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki – wynika z sondażu SW Research dla portalu rp.pl. Prezydent Andrzej Duda wciąż waha się, komu powierzyć misję tworzenia rządu – podaje wp.pl.

Choć to Tusk wskazywany jest – najwyraźniej – jako mniejsze zło w oczach społeczeństwa, to raczej nie liczymy na wielkie zmiany. Albowiem, jak wskazują autorzy badania: „Zdaniem 14 proc. badanych Tusk będzie takim samym premierem jak Morawiecki. 14,8 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie”.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy