Kto zorganizuje Klubowe Mistrzostwa Świata? Jest kandydat

Wciąż nie wiadomo, gdzie odbędą się w tym roku Klubowe Mistrzostwa Świata. Z organizacji zrezygnowała Japonia, ale być może turniej zostanie rozegrany w Republice Południowej Afryki.

Pandemia koronawiursa bardzo pokrzyżowała plany organizatorów Klubowych Mistrzostw Świata. Pierwotnie turniej miał odbyć się latem 2021 roku w Chinach, ale został on przełożony z powodu przeniesienia na ten czas mistrzostw Europy i Copa America.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Turniej w Chinach miał być pierwszym w nowej formule przygotowanej przez FIFA. Od tego roku miał on odbywać się co cztery lata. Z powodu pandemii, organizacja tymczasowo wróciła do dotychczasowego formatu.

Klubowe Mistrzostwa Świata miała zorganizować Japonia, ale po ostatnich igrzyskach olimpijskich wycofała się z tego, ponieważ przez kraj przechodzi kolejna fala koronawirusa i 19 z 47 prefektur znajduje się w stanie wyjątkowym.

Z pomocą może przyjść Republika Południowej Afryki, która zgłosiła gotowość zorganizowania turnieju. Prezes tamtejszej federacji piłkarskiej Danny Jordaan przyznał, że w tym tygodniu ma się spotkać w tej sprawie z sekretarz generalną FIFA Fatmą Samouą.

Na Klubowych Mistrzostwach Świata Europę będzie reprezentować Chelsea, która wygrała Ligę Mistrzów pokonując w finale 1:0 Manchester City.

Najnowsze artykuły