Kubica może spać spokojnie. Orlen dalej będzie go wspierał

Wciąż nie wiadomo gdzie będzie startował Robert Kubica w przyszłym sezonie. Polak może być jednak spokojny, ponieważ nawet jeśli odejdzie z F1, to Orlen nie zamierza przestać go finansować.

Orlen stoi za plecami Kubicy od kilku lat i to dzięki tej firmie Polak mógł wrócić do ścigania się w F1 w 2019 roku w barwach Williamsa. Rok później krakowski kierowca przeniósł się do Alfy Romeo, ale tylko w roli rezerwowego.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Kubica wystąpił w dwóch ostatnich wyścigach o Grand Prix Holandii i Włoch, ponieważ podstawowy kierowca Alfy Romeo Kimi Raikkonen miał koronawirusa. Fin jest już zdrowy i będzie mógł pojechać w kolejnych rundach mistrzostw świata.

Nie wiadomo, czy Kubica pozostanie w roli kierowcy testowego Alfy Romeo także w 2022 roku. W ostatnim czasie pojawiały się plotki, że może zająć miejsce Sebastiana Vettela w Aston Martinie, ale ten scenariusz wydaje się być mało prawdopodobny.

Alternatywą dla Kubicy jest seria wyścigowa Le Mans. Polak od pewnego czasu jest kierowcą zespołu WRT, z którym brał udział w 24-godzinnych zawodach na słynnym francuskim torze.

Gdziekolwiek Kubica będzie jeździł w przyszłym sezonie, może dalej liczyć na wsparcie Orlenu. Firma dalej jest zainteresowana współpracą z kierowcą i będzie go finansować.

Najnowsze artykuły