Kuchenne rewolucje. Gessler zszokowała wszystkich, zrezygnowała po raz pierwszy w historii

Ola Niziołek
Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl. Interesuję się również tematyką społeczną.

Magda Gessler zaskoczyła miliony widzów. Po raz pierwszy w historii programu „Kuchenne rewolucje” restauratorka postanowiła nie zmieniać nazwy lokalu, który odmieniała. W barze mlecznym „Agata” w Gorzowie Wielkopolskim gwiazda TVN doznała swoistej podróży w czasie. Bardzo polubiła jedną z kucharek.

  • W Gorzowie Wielkopolskim Magda Gessler przeprowadziła swoje Kuchenne rewolucje
  • Restauratorka trafiła do baru mlecznego istniejącego od kilkudziesięciu lat
  • Na planie gwiazdą TVN szargały szczególne emocje
  • Ostatecznie zdecydowała się niewiele zmienić

Zwykle Gessler wywraca rewolucjonizowane lokale do góry nogami. Zmienia wystrój, menu, nazwę restauracji. Tym jednak razem było inaczej. W Gorzowie Wielkopolskim prowadząca kulinarne show zastała ludzi, którzy dosłownie ją rozczulili. 

Magda Gessler i Kuchenne rewolucje w Gorzowie Wielkopolskim. Nie zmieniła nazwy baru mlecznego Agata

Jak wiadomo, najbardziej znana polska restauratorka jest osobą nostalgiczną. Choć oczywiście nikt nie tęskni za ciągłymi niedoborami w PRL-u i innymi wadami tamtego ustroju. Wielu jednak – tak jak Magda Gessler – tamte czasy kojarzą się z dzieciństwem. Wówczas popularne były również bary mleczne. Właśnie do takiego miejsca w najnowszym odcinku „Kuchennych rewolucji” trafiła Gessler. 

Co jej się stało? Magda Gessler zamieściła niepokojące zdjęcie

Kochani… dziś Kuchenne Rewolucje dla mnie szczególne. W mojej głowie to żywy obraz – z jednej strony łagodny… mieszanka talentu, wrażliwości i dobra, a z drugiej aż pali pokazując zachłanność i postrzeganie świata przez pryzmat władzy” – rozpoczyna swój emocjonalny wpis na Facebooku Magda Gessler. 

Kuchenne rewolucje Gorzów Wielkopolski listopad 2021

„W Gorzowie Wielkopolskim spotkałam nadzwyczajną osobę Marzennę. Dobrą, skromną i z wielkim talentem! Ale pod nadzorem. Niedocenioną, nieopłacaną… Ptak zamknięty w klatce, który nie może rozwijać skrzydeł” – kontynuuje restauratorka.

Nie uwierzycie, ile kosztuje jedno piwo w restauracji Magdy Gessler. "Jak to możliwe?"

– Koncepty barów mlecznych to wspaniała forma karmienia. Być może pierwszy raz w kuchennych nie zmieniłam nazwy miejsca… Zostawiłam Bar Mleczny „Agata”. Dodałam tylko „od 1965”, czyli od roku powstania. Bo to miejsce kultowe… historia Gorzowa. Historia wielu ludzi. Nie chciałam wymazywać przeszłości, tylko ją wydobyć od nowa. Udało się, a w nagrodę otrzymałam talent – odkryłam Marzennę! W Gorzowie wydarzyło się wiele cudów, ale też smutków – komentuje Magda Gessler.

– Ten odcinek poświęcam pamięci Marzenny. Oglądajcie proszę. Dla niej – zachęca na koniec restauratorka.

1
0
Skomentuj ten artykułx