Strona głównaRedakcja polecaPrzez lata uważano go za geja. Michał Szpak w końcu wyjawił prawdę

Przez lata uważano go za geja. Michał Szpak w końcu wyjawił prawdę

Michał Szpak przez lata – mimo licznych zaprzeczeń – przez sporą część społeczeństwa uważany był za geja. Regularnie dementował te plotki. Wielu jednak nie dowierzało – szczególnie przez wzgląd na dość „kobiecy” styl bycia artysty, byłego jurora w The Voice of Poland. Czy Michał Szpak jest gejem?

Znany wokalista, były trener w The Voice of Poland TVP, w ostatnich tygodniach niemal nie schodził z czołówek mediów plotkarskich oraz show-biznesowych.

Zachowywał się bowiem co najmniej niezrozumiale. Jedni posądzali go o problemy psychiczne, inni – szczególnie zagorzali fani – wierzyli, że to po prostu kolejny performance Michała Szpaka przed czymś dużym. Tak zwana „cisza przed burzą”.

[irp posts=”10670″ name=”Michał Szpak przed chwilą zamieścił niepokojący wpis. Chcę coś ogłosić””]

Orientacja Michała Szpaka: nie jest gejem, ale też nie jest hetero

Po ponad dekadzie publicznych debat na temat jego orientacji, medialnych spekulacji i setkach pytań na ten temat od dziennikarzy, Szpak w końcu wyjawił prawdę.

Jak się okazuje – gejem nie jest. Co zresztą zaznaczał już kilka lat temu. Przyznał jednak wprost – cytowany m.in. przez Vivę – że jest Queer. Co to dokładnie oznacza? Lepiej usiądźcie wygodnie, bo oficjalna definicja tego zjawiska jest dość zawiła.

[irp posts=”13597″ name=”Danuta Holecka postawiła jasne warunki. Kurski oniemiał”]

W wolnym tłumaczeniu z angielskiego (w krajach anglosaskich termin ten spopularyzował się już w latach 90.) queer oznacza po prostu „dziwny”, „osobliwy”. Tak twierdzi Wikipedia. W ten sposób określano społeczności LGBTQ+ i jej członków. Zwłaszcza mężczyzn, którzy upodabniali się do kobiet.

Homo, a jednak nie. Co to jest queer?

Michał Szpak wciąż zaprzecza, jakoby wolał mężczyzn. – Nie jestem gejem – podkreśla artysta. Oficjalna, poprawna przecież politycznie definicja słowa queer, w internetowej encyklopedii mówi jednak coś innego. „Niektórzy geje zaczęli celowo używać słowa queer zamiast określenia gej czy homoseksualista, próbując, poprzez użycie tego słowa w sposób pozytywny, pozbawić go jego negatywnej mocy” – czytamy w Wikipedii.

Michał Szpak mówi jednak: – Zakochuję się w człowieku, nie w ciele. Jeżeli zatem wierzymy w jego deklaracje o niebyciu homoseksualistą, należałoby stwierdzić, iż – odczuwając pociąg do wszystkich płci – muzyk jest po prostu biseksualny.