Lechia Gdańsk ma nowego trenera. Podpisał kontrakt do 2024 roku

Lechia Gdańsk poinformowała, że nowym trenerem pierwszej drużyny został Tomasz Kaczmarek. 36-latek ma dość nietypowe CV i będzie to dla niego dopiero drugi klub w Polsce i pierwszy, który będzie prowadził samodzielnie.

Kaczmarek przeniósł się z rodzicami do Niemiec w wieku 9 lat i nigdy nie był zawodowym piłkarzem. Już w 2009 roku rozpoczął pracę jako trener w sztabie szkoleniowym Bonner SC. Z czasem przejął zespół U-19, a potem pierwszą drużynę.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

W latach 2012-2013 był asystentem Boba Bradleya w reprezentacji Egiptu. Miał tam okazję współpracować z Mohamedem Salahem. Następnie poszedł w ślady amerykańskiego trenera i przeniósł się z nim do szwedzkiego Stabaek IF.

W 2015 roku Kaczmarek został pierwszym trenerem FC Viktoria Koeln, a następnie pracował także w dwóch innych klubach niemieckich z niższych lig: Stuttgarter Kickers i Fortuna Koeln. W 2020 roku został asystentem Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin.

Kaczmarek zastąpi w Lechii Gdańsk zwolnionego w zeszły weekend Piotra Stokowca. 49-letni szkoleniowiec wyleciał z pracy jako pierwszy trener Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 już po 3. kolejce.

– Jestem dumny z faktu, że zostałem szkoleniowcem Lechii Gdańsk. Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Bardzo się cieszę, ale mam też świadomość dużej odpowiedzialności, jaka spoczywa na moich barkach. W rozmowach z władzami klubu szybko znaleźliśmy wspólny język, ponieważ okazało się, że mamy bardzo zbieżne poglądy na możliwości rozwoju drużyny i celów, jakie zamierzamy osiągnąć w piłce – powiedział Kaczmarek.

Najnowsze artykuły