KrajWiadomo, od kogo Lepper miał "papiery na Tuska". Dla wielu to będzie...

Wiadomo, od kogo Lepper miał „papiery na Tuska”. Dla wielu to będzie wstrząs

Śmierć Andrzeja Leppera dla wielu do dziś pozostaje zagadkowa. Bardzo szerokie grono osób nieustannie zajmujących się się sprawą tajemniczej śmierci szefa Samoobrony, od której minęło już ponad 12 lat, wiąże ją z rzekomo posiadanymi przez Leppera „papierami na Tuska” i innych polityków partii liberalnych oraz lewicowych. W związku z tym mnożą się podejrzenia, że ktoś postanowił pozbyć się niewygodnego polityka. Od kogo lider Samoobrony otrzymał informacje, wygłaszane podczas swojego legendarnego wystąpienia w Sejmie, które – jak niektórzy twierdzą – „zabiło” Leppera? Historyk, prof. Antoni Dudek, ujawnił nazwisko tej osoby. 

Fakty, które w swoim najnowszym materiale zamieszczonym na kanale „Dudek o Historii” przedstawił jego autor, mogą u wielu wywołać co najmniej lekki dysonans poznawczy. Albowiem teorie spiskowe mówią jedno, zaś zweryfikowane fakty – coś zupełnie odwrotnego. Usłyszeliśmy rzeczy, o których w istocie mało kto wiedział.

Przede wszystkim okazało się, że Andrzej Lepper popełnił ogromny błąd. Niemal dokładnie 10 lat przed swoją (według oficjalnej wersji Prokuratury – samobójczą) śmiercią. Publicznie – z trybuny sejmowej – sugerował wówczas, że tacy politycy jak Donald Tusk, Grzegorz Schetyna oraz wielu innych, także z SLD, brali w latach 90. gigantyczne łapówki. Głównie w dolarach.

Ponadto zarzucał im, że utrzymywali kontakty z jednym z bosów mafii pruszkowskiej – nieżyjącym już Andrzejem Kolikowskim ps. Pershing. Liberałowie mieli pożyczać od gangstera pieniądze, które przeznaczali rzekomo m.in. na rozwój swoich politycznych karier. Lepper zarzekał się, że ma na to dowody i świadków. Wkrótce jednak srogo się przeliczył.

Lepper miał papiery na Tuska? Prof. Dudek ujawnia prawdę

Kłam wszelkim teoriom spiskowym zadał w swoim najnowszym materiale opublikowanym w serwisie YouTube prof. Antoni Dudek. Jeden z najbardziej cenionych historyków w Polsce rozłożył na czynniki pierwsze całą polityczną karierę Andrzeja Leppera. Ujawnił ponadto nazwisko osoby, która przekazała szefowi Samoobrony insynuacje, jakie lider Samoobrony wkrótce potem bez opamiętania wygłaszał w Sejmie. Lepper zapewniał wówczas, że w razie procesu jego słowa znajdą poparcie dzięki zeznaniom świadków i dowodom (wspomniał o nagraniach). Tak jednak nie było, co wyjaśnił właśnie prof. Dudek.

Bogdan Gasiński Andrzej Lepper 2023 2024
Bogdan Gasiński, były współpracownik Leppera

Potem w prokuraturze okazało się, że tym „dowodem” jest Bogdan Gasiński. Zatem człowiek z otoczenia Andrzeja Leppera, który sprzedał mu mityczne informacje na temat rzekomych łapówek wręczanych różnym politykom powiedział w swoim materiale historyk. Poniżej materiał wideo. Już w pierwszych 8 minutach można obejrzeć fragment legendarnego przemówienia Andrzeja Leppera, przez które – zdaniem wielu – „musiał umrzeć”. Tuż po nim szybkie wyjaśnienie autorstwa profesora historii.

– […] Kiedy przyszło do procesu, Lepper stwierdził, że on oczywiście niczego nie stwierdzał, tylko wyłącznie pytał. Argumentował, że był zaniepokojony jako obywatel informacjami, które do niego dotarły – przypomina prof. Antoni Dudek.

Była to kpina z państwa. Ale właśnie Lepper z kpiny z państwa uczynił istotę swojej strategii politycznej skwitował, w mocnych jak na siebie słowach historyk.

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze...
Arkadiusz Czerepach
Arkadiusz Czerepach
23 dni temu

Andrzej był po prostu niezbyt inteligentny…

Gienek
Gienek
22 dni temu

Brawo nowa bajka. Polacy nic się nie stało Andrzej wyssał se to z palca hehe i Wy to mówicie teraz? To jest szczyt waszego kłamstwa. Tak się wybiela złodziei. Dramat

Zwyrodnialec wyrzucił szczeniaka przez okno. Zareagował nawet Zbigniew Boniek. „Co za skur…”

Na początku maja bieżącego roku w Radomiu pewien mężczyzna...

Mentzen ku zdziwieniu internautów wrzuca zdjęcie ze swoim niedawnym przeciwnikiem

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen słynie ze swoich...

Polski dziennikarz przekazał sensacyjne wieści ws. Lewandowskiego. Koniec napastnika blisko?

Na temat Roberta Lewandowskiego pisze się ostatnio bardzo dużo,...

Orłoś komentuje kontrowersyjny materiał TVP o Hołowni. „Słów brakuje”

W poniedziałek TVP w swoim programie "Wiesz więcej" pokazało...

Kraska: Widzimy wzrost zachorowań na COVID-19

Temat koronawirusa w naszym kraju zdecydowanie w ostatnich miesiącach...

Jakub Kiwior trafi do włoskiego giganta?

Reprezentant Polski Jakub Kiwior może już wkrótce zmienić barwy...

TVN dotknął granicy żenady. Telewizja zrobiła transmisję live z pogrzebu zmarłego dziecka

Kilka dni temu w Andrychowie (województwo małopolskie) zmarła 14-letnia...

Dodatkowe świadczenia dla osób niepełnosprawnych od nowego roku

Od 1 stycznia 2024 roku planowane jest wprowadzenie świadczenia...

PILNE: Strzały z broni palnej w centrum Poznania [AKTUALIZACJA 16:15]

Dzisiaj przed godziną 11 rano w samym centrum Poznania...

Pauzował ponad 600 dni. Teraz chce wrócić do reprezentacji Polski

Jakub Moder to jeden z najbardziej pechowych polskich sportowców...

Antoni Dudek: Nie założyłbym się, że rząd Tuska przetrwa przez cztery lata

Prawo i Sprawiedliwość planuje skorzystać z pełnego okresu, który...
2
0
Skomentuj ten artykułx