Strona głównaSportEURO 2024Tego Lewandowski się nie spodziewał. Najpierw kontuzja, a teraz to. “Fatum”

Tego Lewandowski się nie spodziewał. Najpierw kontuzja, a teraz to. “Fatum”

We wtorek stało się jasne, że Robert Lewandowski nie wystąpi w pierwszym meczu reprezentacji Polski na Euro 2024. Z powodu kontuzji, nasz kapitan będzie oglądał mecz przeciwko Holendrom z trybun. Choć początkowo wydawało się, że uraz odniesiony w meczu towarzyskim z Turcją jest niegroźny, rzeczywistość okazała się znacznie bardziej brutalna.

Reprezentacja Polski tak czy owak – mówiąc oględnie – nie jest faworytem w bardzo mocno obsadzonej grupie D na mistrzostwach Europy, które w piątek rozpoczną się w Niemczech. Biało-Czerwoni o awans do fazy pucharowej powalczą kolejno z: Holandią, Francją i Austrią.

Niestety, na ostatniej prostej przed wyjazdem na tak ważny turniej, ze składu naszej kadry narodowej wypadł niemal cały atak. W trakcie spotkania Polska – Turcja (Polacy wygrali 2-1) na Stadionie Narodowym urazu doznał Karol Świderski. Po zdobytym golu zrobił sobie krzywdę… w trakcie cieszynki. Nieco wcześniej z boiska z – jak się wydawało – drobnym urazem zszedł właśnie Robert Lewandowski. Kontuzja wykluczająca go z gry w meczu z Holandią nie jest jednak jego jedynym problemem.

Czytaj także: Lewandowski nie zagra w meczu otwarcia Euro 2024 z Holandią

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Koszmarny okres Roberta Lewandowskiego

Nie będziemy wspominać tutaj o rzekomym romansie Anny Lewandowskiej, który miałby dekoncentrować Roberta podczas sportowych zmagań na Euro 2024, które rozegrane zostaną u naszych zachodnich sąsiadów. Skupimy się natomiast na reakcjach kibiców na informację o tym, że „Lewego” zabraknie w tak ważnym – pierwszym dla reprezentacji Polski – meczu na mistrzostwach Europy w Niemczech.

Kibice masowo komentują dramat naszego kapitana. Co ciekawe, spora część z nich sugeruje, że bez Lewandowskiego będziemy mieć… większe szanse na wygraną. Czy taki paradoks faktycznie jest możliwy, w dodatku w starciach z tak silnymi rywalami? To pokaże czas. Na pewno jednak Robert Lewandowski nie spodziewał się tego typu reakcji rodaków na informacje o urazie, jakiego doznał tuż przed meczem otwierającym dla nas Euro 2024. Że wielu tak słabo ceni jego wkład w sukcesy reprezentacji.

Warto jednak zaznaczyć, że tego typu opinie zamieszczają w sekcji komentarzy w większości tak zwani “niedzielni kibice”. Zatem osoby niekoniecznie znające się na piłce nożnej, a tym bardziej nie śledzące na co dzień rozgrywek ligowych. Są to raczej ludzie, którzy na “tryb eksperta” przełączają się przy okazji dużych turniejów z udziałem reprezentacji Polski. Takich jak Mistrzostwa Świata, czy właśnie Europy.

Mecz otwarcia Euro 2024 – Niemcy – Szkocja rozpocznie się 14 czerwca o godz. 21 w Monachium. Transmisję spotkania w naszym kraju pokaże TVP 1 i TVP Sport.

Donald Tusk dostał SMS-a. Gdy zobaczył jego treść, zamarł

Wycieki prywatnych numerów telefonów polityków i innych osób publicznych niestety mają miejsce. W dobie coraz powszechniejszych cyberataków, tak...

Wszedł do mBanku i chciał wpłacić na konto 4 mln zł. Nie do wiary, co usłyszał

W środę Dawid Pałka, popularny twórca internetowy znany z prowadzenia "Twój Pierwszy Milion z Dawidem Pałką" na YouTube,...

Senność, zmęczenie, drzemki w ciągu dnia. Masz te objawy? Udaj się do lekarza, cukrzyca to już plaga

Cukrzyca to choroba, która w początkowej fazie może nie dawać wyraźnych objawów, co sprawia, że jest niezwykle podstępna....

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy