Lewis Hamilton zwyciężył w wyścigu na Silverstone. Nie zabrakło kontrowersji

36-latek wygrał wczoraj Grand Prix Wielkiej Brytanii i zbliżył się w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 do prowadzącego Maxa Verstappena. Na początku wyścigu obydwaj zawodnicy uczestniczyli w kraksie, po której Holender nie był w stanie kontynuować jazdy.

Od samego początku wyścigu toczyła się zacięta walka. Z pole position wystartował Verstappen, a z drugiego miejsca Hamilton. Już na pierwszym okrążeniu przy wyjeździe z zakrętu Luffield siedmiokrotny mistrz świata rozpoczął próbę wyprzedzania, ale zahaczył kołem o bolid Holendra i spowodował jego wypadek. Verstappen z dużą siłą uderzył w barierę z opon, a jego pojazd został zniszczony.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Wyścig został na kilka minut przerwany ze względu na uszkodzenia bandy, w tym czasie sędziowie dyskutowali na temat zdarzenia i ewentualnej kary dla Hamiltona. Choć ten w rozmowie radiowej twierdził, że znajdował się już co najmniej na wysokości Verstappena, to szefowie Red Bulla domagali się ukarania Brytyjczyka.

Ostatecznie Hamilton został ukarany doliczeniem 10 sekund do czasu pit stopu. Na prowadzeniu przez dłuższą część wyścigu utrzymywał się Charles Leclerc, a Brytyjczyk zaczął za nim pogoń. Ostatecznie udało mu się go wyprzedzić na dwa okrążenia przed końcem wyścigu, ponieważ Ferrari kierowcy z Monaco miało w trakcie rywalizacji problemy techniczne.

Do mety jako pierwszy dojechał Hamilton, wyprzedzając Leclerca i Valteriego Bottasa. 36-latek wziął następnie brytyjską flagę do ręki i machał nią w geście triumfu. Wielu kibiców było jednak zniesmaczonych, ponieważ uważało zwycięzcę wyścigu za winnego wyeliminowania Verstappena.

W klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton zmniejszył stratę do liderującego Holendra do ośmiu punktów. Do końca sezonu pozostało jeszcze 13 wyścigów, dlatego rywalizacja o mistrzostwo będzie bardzo zacięta.

Najnowsze artykuły