Liczba Polaków w Spezii musi się zgadzać. Włoski klub ściągnie następcę Kiwiora

Włochy to niezwykle popularny kierunek dla młodych polskich piłkarzy. Na różnych poziomach rozgrywkowych w Italii gra wielu zawodników znad Wisły.

Naszych rodaków szczególnie upodobała sobie Spezia. W kadrze zespołu znajduje się na ten moment trzech reprezentantów biało-czerwonych, czyli Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca oraz Szymon Żurkowski.

Jeszcze kilka dni temu było ich czterech. Wszyscy doskonale wiemy o przenosinach Jakuba Kiwiora ze Spezii do londyńskiego Arsenalu. Włosi zarobili na tej transakcji około 25 milionów euro, co jest rekordem sprzedażowym tego klubu.

Nic dziwnego więc, że „Orzełki” mają dobre skojarzenia z Polakami i chętnie po Polaków sięgają. Dowodem na to ma być kolejny transfer Spezii.

Przemysław Wiśniewski następcą Kiwiora

Według serwisu „Meczyki.pl” następcą Kiwiora będzie Przemysław Wiśniewski. Obrońca grającej w Serie B Venezii od jakiegoś czasu wzbudza zainteresowanie ekipy z północy kraju.

24-latek ma dziś przejść testy medyczne, po których podpisze z nowym pracodawcą kontrakt obowiązujący przez cztery i pół sezonu. Będzie on kosztować Spezię pięć milionów euro, czyli około 1/5 tego, co otrzymała za Kiwiora.

Wiśniewski świetnie prezentuje się na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Do tej pory w tym sezonie rozegrał 19 meczów w Serie B, będąc absolutnie kluczową postacią swojej drużyny.

0
Skomentuj ten artykułx