Lider Tour de Pologne nie zawiódł. 4. etap dla Joao Almeidy

Za nami już cztery etapy 78. edycji Tour de Pologne. Wczorajszą rywalizację wygrał Joao Almeida, który umocnił się dzięki temu na pozycji lidera klasyfikacji generalnej wyścigu.

4. etap 78. edycji Tour de Pologne rozpoczął się w Tarnowie. Kolarze mieli do przejechania 160 kilometrów, a rywalizację zakończyli w Bukowinie Tatrzańskiej. Organizatorzy przygotowali zawodnikom wymagającą trasę.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Przez większość wczorajszych zmagań przed peletonem uciekała czteroosobowa grupa złożona z Valtera, Warbasse’a, Canoli i Theunusa. Wygrywali oni kolejne lotne premie, ale w końcu zostali dogonieni przez resztę stawki. Jedną z premii górskich zdobył Łukasz Owsian, który pozostał liderem klasyfikacji górskiej wyprzedzając Michała Pałutę.

Peleton w końcu dogonił uciekinierów, a na kilka kilometrów przed metą mocno szarpnął Maciej Paterski, ale dość szybko opadł z sił. Do mety jako pierwszy dojechał Joao Almeida. Portugalczyk już wcześniej był liderem klasyfikacji, a wczoraj powiększył przewagę nad resztą stawki.

Czwarty do mety dojechał Michał Kwiatkowski, przed nim byli jeszcze Matej Mohorić i Andrea Vendrame. Polak zajmuje także tę samą pozycję w klasyfikacji generalnej. Obecnie traci do prowadzącego Almeidy 21 sekund.

Dziś kolarze będą rywalizować na trasie 5. etapu z Chochołowa do Bielska-Białej. Całość będzie liczyła 173 kilometrów długości. Początek jest zaplanowany na 14:30.

Najnowsze artykuły