Listkiewicz: przy nieuznanym golu dla Ekwadoru był spalony

POPULARNE DZIŚ

Mundial 2022. Mecz inauguracyjny piłkarskich Mistrzostw Świata za nami. Niestety, rozgrywany był w cieniu kontrowersji. Na temat nieuznanego gola dla Ekwadorczyków wypowiedział się Michał Listkiewicz – były sędzia i działacz piłkarski.

Spotkanie Kataru z Ekwadorem było wielką niewiadomą. W świecie piłkarskim krążyły pogłoski, że gospodarze turnieju kupią mecz inauguracyjny i wygrają 1-0 po bramce zdobytej w 2. połowie. Na szczęście jednak spotkanie to wygrali lepsi. Po dwóch golach Ennera Valencii goście zwyciężyli 2-0.

A mogli wyżej. Bo już w 3. minucie meczu objęli prowadzenie. Jednakże, w tylko sobie znany sposób, włoski sędzia Daniele Orsato dopatrzył się spalonego.

Koniec! Katarczycy na kolanach. Reprezentacja Ekwadoru zgarnia 3 punkty

Katar Ekwador spalony gol Valencia Daniele Orsato

W efekcie czego bramkę Ekwadorczyków anulował. Realizatorzy natomiast nie pokazali powtórek, które pozwoliłyby ocenić tę sytuację. Co o tym sądzi Michał Listkiewicz?

Moim zdaniem był spalony, ale został nieudolnie pokazany. […] Z tego, co wstępnie rozmawiałem i dowiedziałem się, to sędziowie dostali sygnał z tak zwanego chipa. To są pierwsze mistrzostwa, na których stosowany jest system tzw. półautomatycznego wykrywania spalonego – powiedział na antenie TVP Sport.

Najnowsze artykuły

1
0
Skomentuj ten artykułx
()
x