Magdalena Stysiak przed meczem z Turcją: „Po cichu liczę na niespodziankę”

Żeńska reprezentacja Polski w siatkówce zmierzy się dzisiaj o godzinie 19:30 z Turcją w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Rywalki są faworytkami tego spotkania, ale Magdalena Stysiak zwróciła uwagę, że w tym turnieju doszło już do kilku niespodzianek.

Polki awansowały do ćwierćfinału po zwycięstwie 3:1 z Ukrainą. Gra Biało-Czerwonych nie była najlepsza, o czym zdaje sobie sprawa Magdalena Stysiak. Zawodniczka sama wie, że powinna dać z siebie więcej, ale najważniejsze jest zwycięstwo.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

– Niestety nie pokazałyśmy dobrej siatkówki. Mogę też mówić za siebie. Zeszło to ze mnie i byłam bardzo szczęśliwa, że ten mecz udało się wygrać. Po pierwszym secie było ciężko, wkradła się nerwowość, Ukrainki były nakręcone. U nas wkradły się błędy, ale jestem naprawdę zadowolona, że ten mecz udało się wygrać – powiedziała Stysiak.

Teraz przed Polkami jeszcze trudniejsze wyzwanie. Turczynki są wymieniane jako jedne z największych faworytek do zdobycia medalu. Stysiak zdaje sobie sprawę, że forma Biało-Czerwonych przypomina sinusoidę, ale wierzy, że są one w stanie odnieść zwycięstwo.

– Turcja jest nazywana faworytem całego turnieju. One muszą zdobyć medal – mają to nakazane, że muszą. Ale spójrzmy na faworytów niektórych meczów – Bułgaria, Niemcy, Chorwacja… mierzyły wysoko i zdarzyły się niespodzianki. Ja też po cichu liczę na nią. Musimy się nakręcić jak najbardziej i dać z siebie 150 procent, bo to jest najważniejsze spotkanie całego turnieju – dodała zawodniczka.

Polki zagrają z Turczynkami dziś o godzinie 19:30, z kolei już jutro ruszają mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Podopieczni Vitala Heynena rozpoczną turniej od spotkania z Portugalią 2 września.

Najnowsze artykuły