„Mam wiedzę na temat okoliczności śmierci Leppera. Odniosę się do tego w książce”

Czas płynie niezwykle szybko. Już w tym roku minie… 12 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Nikomu nie trzeba nakreślać, jak wiele teorii spiskowych i wątpliwości pojawiło się na przestrzeni lat wokół tej sprawy. Czy poznamy nowe fakty?

Andrzej Lepper przez szereg lat spełniał się w roli lidera Samoobrony. Jednakże w sierpniu 2011 roku kraj obiegły informacje o rzekomo samobójczej śmierci polityka. Prokuratura do końca śledztwa podtrzymywała bardzo szybko przyjętą wersję zdarzeń.

Natomiast – co opisywaliśmy niejednokrotnie – ani rodzina, ani bliscy znajomi oraz współpracownicy polityka nie wierzą w to, by targnął się on na własne życie. Zdaniem otaczających go ludzi, Lepper byłby ostatnią osobą, którą podejrzewaliby o takie zamiary. Nie inaczej wypowiadał się były poseł Samoobrony.

Okoliczności śmierci Andrzeja Leppera

Jak wskazaliśmy wyżej, większość ludzi z bliskiego otoczenia legendarnego szefa Samoobrony nie wierzy w to, że sam odebrał on sobie życie. Ba! Również znacząca część społeczeństwa (co da się odczuć w sieci) nie daje wiary oficjalnej wersji przedstawionej przez Prokuraturę. Co się zatem stało?

CZYTAJ TAKŻE: Dom Leppera na sprzedaż. Cena niska, ale chętnych brak! Wiemy, dlaczego

Otóż w sprawie niejasnych okoliczności śmierci kolegi miał zamiar zabrać stanowisko jego partyjny kolega. – Zmarł, na razie tyle mogę powiedzieć, w dziwnych okolicznościach. […] Odniosę się do tego w książce, którą piszę. Mam na ten temat wiedzę, która nie jest powszechna ostrzegał Janusz Wójcik, były poseł Samoobrony.

Janusz Wójcik Samoobrona
Śp. Janusz Wójcik, były poseł Samoobrony

Słowa te były polityk wypowiedział w rozmowie z Patrykiem Mirosławskim na antenie SportKlubu. Tego wątku w książce jednak nie zdążył dopracować, zmarł 20 listopada 2017 roku. Choć do końca – podobnie jak koleżanki i koledzy – utrzymywał, że Andrzej Lepper nie popełnił samobójstwa, nigdy nie odważył się publicznie mówić o szczegółach. Jak chociażby ewentualny udział osób trzecich w tragicznych zdarzeniach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx