Strona głównaNasz wywiadMarcin Rola: kiedyś uważałem Kaczyńskiego za męża stanu

Marcin Rola: kiedyś uważałem Kaczyńskiego za męża stanu [NASZ WYWIAD]

Marcin Rola to człowiek, który stworzył najpotężniejsze, niezależne medium społeczno-polityczne w kraju. To telewizja, którą oglądać możemy co prawda tylko w internecie, ale której zasięgów pozazdrościć może niejedna komercyjna stacja. Wywiad z Marcinem Rolą przeprowadził Marcin Palion – redaktor naczelny portalu mPress.pl.

Podczas poniedziałkowej, wieczornej rozmowy poruszyliśmy wiele wątków. Przede wszystkim Marcin Rola powiedział, co sądzi o obecnych oraz przeszłych działaniach polskich polityków wobec pandemii. Nasz rozmówca poruszył także drażliwy temat tego, kto na pandemii… zarobił. 

https://www.youtube.com/watch?v=URCkyl9p10A

Marcin Rola – wywiad 2021. Kiedyś uważał Kaczyńskiego za męża stanu

Ponadto Marcin Rola zdradził nam, jaki ma dziś stosunek do Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze kilka lat temu – co nadmieniliśmy w trakcie wywiadu – zdarzało mu się w ciepłych słowach opisywać działania rządzących. Dziś raczej nie ma to miejsca. Rola wyjaśnił, dlaczego. Wcześniej nadmienił jednak, że Jarosława Kaczyńskiego zawsze uważał za socjalistę i nie zgadzał się z nim w kwestiach gospodarczych. Miał jednak nadzieję, że w pozostałych reprezentują z szefem PiS podobną linię. Po czasie okazało się, że się mylił. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Ja myślałem, że Jarosław Kaczyński to pewnego rodzaju mąż stanu. Przez Smoleńsk, poprzez te inne kwestie. Że po prostu jest on takim propolskim politykiem, dla którego polski interes narodowy będzie na piedestale – już stroniąc od tych wszystkich programów socjalnych, z którymi się nie zgadzam – mówi nam Marcin Rola. 

Ale to poszło zupełnie w innym kierunku. […] Nie mamy już do czynienia z rządem Beaty Szydło, gdzie była tzw. stara gwardia PiS-u – kontynuuje zawiedziony dziennikarz wRealu24. Cały zapis rozmowy można obejrzeć w materiale wideo osadzonym powyżej. Opisywany wątek zaczyna się około 23. minuty nagrania. 

Rola o amantadynie

W naszym wywiadzie poruszyliśmy również swoisty temat tabu, jakim stała się amantadyna. Czyli lek, który – zdaniem jednych – pozwala w dosłownie kilka dni wyleczyć koronawirusa, zdaniem innych – nie powinien być w przypadku zakażenia stosowany. 

Marcinie, jesteś żywym przykładem na to, że amantadyna działa – powiedział do dziennikarza mPress.pl, Marcina Paliona, Marcin Rola. To właśnie szef telewizji wRealu24 pożyczył paczkę amantadyny ciężko przechodzącemu w lutym zakażenie dziennikarzowi portalu mPress. Wówczas ostre objawy ustąpiły po niecałych dwóch dobach. – Dziś amantadyna jest reglamentowana, nie kupisz jej na receptę. Zatem co pozostaje? Szczepcie się – skwitował rozemocjonowany Marcin Rola. 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy