Marcin Rola: kiedyś uważałem Kaczyńskiego za męża stanu [NASZ WYWIAD]

Marcin Rola to człowiek, który stworzył najpotężniejsze, niezależne medium społeczno-polityczne w kraju. To telewizja, którą oglądać możemy co prawda tylko w internecie, ale której zasięgów pozazdrościć może niejedna komercyjna stacja. Wywiad z Marcinem Rolą przeprowadził Marcin Palion – redaktor naczelny portalu mPress.pl.

Podczas poniedziałkowej, wieczornej rozmowy poruszyliśmy wiele wątków. Przede wszystkim Marcin Rola powiedział, co sądzi o obecnych oraz przeszłych działaniach polskich polityków wobec pandemii. Nasz rozmówca poruszył także drażliwy temat tego, kto na pandemii… zarobił. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

https://www.youtube.com/watch?v=URCkyl9p10A

Marcin Rola – wywiad 2021. Kiedyś uważał Kaczyńskiego za męża stanu

Ponadto Marcin Rola zdradził nam, jaki ma dziś stosunek do Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze kilka lat temu – co nadmieniliśmy w trakcie wywiadu – zdarzało mu się w ciepłych słowach opisywać działania rządzących. Dziś raczej nie ma to miejsca. Rola wyjaśnił, dlaczego. Wcześniej nadmienił jednak, że Jarosława Kaczyńskiego zawsze uważał za socjalistę i nie zgadzał się z nim w kwestiach gospodarczych. Miał jednak nadzieję, że w pozostałych reprezentują z szefem PiS podobną linię. Po czasie okazało się, że się mylił. 

Ja myślałem, że Jarosław Kaczyński to pewnego rodzaju mąż stanu. Przez Smoleńsk, poprzez te inne kwestie. Że po prostu jest on takim propolskim politykiem, dla którego polski interes narodowy będzie na piedestale – już stroniąc od tych wszystkich programów socjalnych, z którymi się nie zgadzam – mówi nam Marcin Rola. 

Ale to poszło zupełnie w innym kierunku. […] Nie mamy już do czynienia z rządem Beaty Szydło, gdzie była tzw. stara gwardia PiS-u – kontynuuje zawiedziony dziennikarz wRealu24. Cały zapis rozmowy można obejrzeć w materiale wideo osadzonym powyżej. Opisywany wątek zaczyna się około 23. minuty nagrania. 

Rola o amantadynie

W naszym wywiadzie poruszyliśmy również swoisty temat tabu, jakim stała się amantadyna. Czyli lek, który – zdaniem jednych – pozwala w dosłownie kilka dni wyleczyć koronawirusa, zdaniem innych – nie powinien być w przypadku zakażenia stosowany. 

Marcinie, jesteś żywym przykładem na to, że amantadyna działa – powiedział do dziennikarza mPress.pl, Marcina Paliona, Marcin Rola. To właśnie szef telewizji wRealu24 pożyczył paczkę amantadyny ciężko przechodzącemu w lutym zakażenie dziennikarzowi portalu mPress. Wówczas ostre objawy ustąpiły po niecałych dwóch dobach. – Dziś amantadyna jest reglamentowana, nie kupisz jej na receptę. Zatem co pozostaje? Szczepcie się – skwitował rozemocjonowany Marcin Rola. 

Najnowsze artykuły