Mariusz Błaszczak: Polska będzie ściśle współpracowała z Google

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Bardzo ciekawe informacje przekazał właśnie Mariusz Błaszczak – minister obrony narodowej. Poinformował, że CyberWojska podległe MON będą ściśle współpracowały z Google. Celem będzie m.in. zwalczanie zagrożenia ze strony Rosji.

Minister Błaszczak spotkał się dziś z wiceprezesem Google. Karan Bhatia z entuzjazmem przyjął przedstawiciela polskiego rządu.

Mariusz Błaszczak po spotkaniu z wiceprezesem Google

Jak zaznacza nasz minister obrony narodowej, rozmowy – jak i całe spotkanie – były bardzo konstruktywne. Resort obrony RP doszedł do porozumienia z firmą Google – globalnym gigantem internetowym, z którego usług korzystamy wszyscy.

Za mną dobre i konstruktywne spotkanie z wiceprezesem Google Karanem Bhatia. Cyber Wojska będą ściśle współpracowały z Google przy zwalczaniu zagrożeń w cyberprzestrzeni, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, szczególnie ze strony Rosji – przekazał minister Mariusz Błaszczak. Ta współpraca poprawi bezpieczeństwo w sieci i zminimalizuje dystrybucję treści dezinformacyjnych, na czym skorzysta nie tylko państwo, ale i jego obywatele.

Wojna w Polsce w 2022? Jarosław Kaczyński nie ma dobrych wieści

Codziennie bowiem jesteśmy narażeni na styczność z rosyjskimi trollami czy cyberatakami, których celem nierzadko jest wykradnięcie naszych wrażliwych danych.

Więcej opinii:

0
Skomentuj ten artykułx