Massimiliano Allegri dostał ultimatum

Trener Juventusu Massimiliano Allegri dostał od przełożonych ultimatum. Musi w tym sezonie ukończyć ligowe rozgrywki na miejscu gwarantującym awans do Ligi Mistrzów. W innym wypadku zostanie zwolniony.

  • Juventus zajmuje obecnie trzecią lokatę w ligowej tabeli
  • Allegri stale zmaga się z krytyką za styl, jaki prezentuje Juventus
  • Ostatnia porażka z Napoli aż 1:5 przelała czarę goryczy

Allegri wrócił do Juventusu po dwóch latach bezrobocia. Włoski szkoleniowiec poprzednią kadencję będzie wspominać znakomicie, bowiem stanowiła ona jedno wielkie pasmo sukcesów. Juventus pod jego wodzą w latach 2014-2019 zdobył m.in. pięć mistrzostw kraju.

Drugie podejście w roli szkoleniowca „Starej Damy” nie należy już do wybitnie udanych. W poprzedniej kampanii Serie A Juventus zajął dopiero czwarte miejsce, co było niemałym rozczarowaniem wśród kibiców.

Jasny cel do zrealizowania

Jak przekonuje „Corriere dello Sport” Allegri otrzymał od władz Juventusu jasny cel do zrealizowania, czyli awans do Ligi Mistrzów. Oczekiwania wobec drużyny zostały najwidoczniej nieco zmniejszone, ponieważ klub ze stolicy Piemontu zazwyczaj mierzy jedynie w scudetto.

Być może osoby decyzyjne w strukturach turyńczyków chcą spokojnie dokończyć sezon z pewnym awansem do europejskich pucharów, a latem przeprowadzić poważne zmiany, być może również na stanowisku trenera.

Kontrakt Massimiliano Allegriego z Juventusem obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx