Strona głównaCiekawostkiMasz taką złotówkę? Sprawdź, może być warta nawet 3000 zł!

Masz taką złotówkę? Sprawdź, może być warta nawet 3000 zł!

Kolekcjonowanie monet, banknotów rodzimych, czy też pochodzących z całego świata, to dość popularne hobby. Zwykle jednak najbardziej atrakcyjne dla pasjonatów są najstarsze zdobycze. Tymczasem okazuje się, że zwykła, „współczesna” złotówka może być warta nawet trzy tysiące razy więcej, niż stanowi jej nominał. Jaki to możliwe? Spieszymy wyjaśnić. 

Numizmatyka, zatem kolekcjonowanie między innymi środków płatniczych z różnych okresów historycznych, od dawien dawna jest popularną „zajawką”. Co jednak, gdy okazuje się, że naprawdę pokaźną wartość przedstawia nasza obecna moneta o nominale 1 zł?

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, w istocie jest to prawda. Pokazał to na swoim youtubowym kanale właśnie jeden z zapaleńców. Ma on w swojej kolekcji tysiące monet.

POPULARNE DZIŚ: To już za 2 dni. Niektórzy klienci PKO BP na wszelki wypadek wypłacają swoje pieniądze

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Złotówka warta kilka tysięcy? Taki okaz to rzadkość

Da jednych – kompletny bezsens. Bo i po co ktoś miałby płacić za „zwykłą” (choć, jak twierdzi autor poniższego nagrania – nie do końca) złotówkę kilka tysięcy?

Cóż. Najpewniej dla całej tej „zajawki”. Bo nią jest przecież kolekcjonowanie tego typu pamiątek. Autor na swoim kanale o nazwie Zakapior PRL zaprezentował monetę o nominale 1 zł z… 1990 roku. Choć wielu pytało w komentarzach, jakim cudem ją zdobył, skoro nowe złotówki pojawiły się w obiegu dopiero przy okazji denominacji w 1995 r., odpowiedzi nie udzielił. Dość szczegółowo omawia natomiast rzeczony przedmiot:

Również na archiwalnej już aukcji, na której moneta została wylicytowana za niemal 3,3 tys. złotych nie dowiadujemy się za wiele. „Perfekcyjna moneta, piękny menniczy połysk. Aktualnie druga najwyższa nota w rejestrze NGC. Tylko 3 sztuki z taką notą, wyżej na MS69 oceniono jedynie jeden egzemplarz” – pisał były już właściciel złotówki z 1990 roku. Myśl „przedmiot jest wart tyle, ile kto za niego zapłaci” nasuwa się tutaj sama.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy