Mateusz Morawiecki: Radosław Sikorski skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy

Mateusz Morawiecki zdecydował się na niezwykle mocny wpis. Na twitterze napisał kilka zdań, których adresatem jest Radosław Sikorski. Premier RP nazwał go „pionkiem w grze putinowskiej propagandy”.

Nikt nie ma wątpliwości, że Radosław Sikorski wywołał wiele kontrowersji swoim niedawnym wpisem na twitterze. Były minister spraw zagranicznych pod zdjęciem, na którym widać skutek wybuchu na gazociągu Nord Stream 2 napisał: „Thank You, USA”. Ten wpis spowodował lawinę komentarzy.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

To wykorzystała rosyjska propaganda. Podczas odbywającej się w piątek Rady Bezpieczeństwa ONZ poruszenie wywołało wystąpienie rosyjskiego dyplomaty, który podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream.

Mateusz Morawiecki mocno skomentował całe wydarzenie. – Radosław Sikorski myślał o sobie, że jest mistrzem dyplomacji. A skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy. Oto cała prawda o kierownictwie PO – napisał Premier RP.

Premier na tym jednak nie poprzestał i na swoim profilu na Facebooku dopisał znamienne słowa. – To koniec mitu pana Sikorskiego jako wytrawnego dyplomaty, ale przede wszystkim memento dla totalnego modelu uprawiania polityki przez polską opozycję”. „Kiedyś pan Sikorski zasłynął z wylewnych gestów wobec Siergieja Ławrowa, dzisiaj wspomógł machinę propagandową Kremla”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły