Strona głównaMediaMazurek ujawnił, co rządzący mówią poza anteną. "Kiedy tylko nie są na...

Mazurek ujawnił, co rządzący mówią poza anteną. „Kiedy tylko nie są na antenie…”

Co politycy mówią poza kamerami? Zdradził to w swoim najnowszym programie na youtubowym Kanale Zero Robert Mazurek – bodaj najpopularniejszy dziennikarz polityczny w Polsce. U wielu sympatyków obecnego rządu jego słowa mogą wywołać niemały dysonans poznawczy.

Piszemy o dysonansie, bowiem „oficjalnie” wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zatem dlaczego – jak donoszą media – Donald Tusk planuje na 10 maja znacznie szerszą rekonstrukcję rządu, obejmującą również ministrów niebędących kandydatami do PE?

Jeżeli ktoś wierzy medialnym przekazom polityków reprezentujących rząd Donalda Tuska, właśnie boleśnie zderza się z rzeczywistością. Oto bowiem dziennikarz, znający masę polityków również na stopie prywatnej, ujawnia, co przedstawiciele koalicji mówią, gdy nie są na antenie, czy też na wizji.

Robert Mazurek: politycy poza anteną zaczynają być szczerzy

Kiedy rozmawiam z politykami, również politykami koalicji rządzącej. I oni – kiedy tylko nie są na antenie – mówią bardzo wyraźnie: że to jest rozpacz, że to jest cyrk. Że nie tak miało być. Tak, że to jest porażka rozpoczął Mazurek.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Rozmawia się z nimi czy to przy okazji rozmów w radio, czy telefonicznie – także z ministrami obecnego rządu, również z Platformy Obywatelskiej. I oni mówią: „No, nasi ludzie tego nie udźwignęli. Daliśmy ich do rządu, a ci, których postawiliśmy na czele, którzy mieli dojechać, okazało się że nie dają sobie rady” – kontynuował dziennikarz RMF-u oraz Kanału Zero, założonego przez Krzysztofa Stanowskiego.

– […] Nie dalej jak wczoraj mówił mi to jeden z ważnych polityków: „To nie jest to samo, co biegać z telefonem i robić sobie zdjęcia w ministerstwie, gdzie się jest na poselskiej kontroli”. Rzeczywiście: okazało się, że to nie jest to samo. Zdaje się, że to poseł Joński nie wie, co to jest prezydenckie veto – skwitował bezsilnym tonem Robert Mazurek.

Donald Tusk dostał SMS-a. Gdy zobaczył jego treść, zamarł

Wycieki prywatnych numerów telefonów polityków i innych osób publicznych niestety mają miejsce. W dobie coraz powszechniejszych cyberataków, tak...

Wszedł do mBanku i chciał wpłacić na konto 4 mln zł. Nie do wiary, co usłyszał

W środę Dawid Pałka, popularny twórca internetowy znany z prowadzenia "Twój Pierwszy Milion z Dawidem Pałką" na YouTube,...

Senność, zmęczenie, drzemki w ciągu dnia. Masz te objawy? Udaj się do lekarza, cukrzyca to już plaga

Cukrzyca to choroba, która w początkowej fazie może nie dawać wyraźnych objawów, co sprawia, że jest niezwykle podstępna....

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy