Mentzen: Ten pomysł lewicy to czyste barbarzyństwo

Lewica w swoich ostatnich postulatach ogłosiła, że chce znieść domniemanie niewinności w przypadku oskarżenia o gwałt. Taki pomysł spotkał się ze stanowczą reakcją wielu osób.

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska zapowiedziała, że ochrona kobiet jest absolutnym priorytetem jej partii. W swoim wystąpieniu pokusiła się o bardzo radykalne pomysły.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Żukowska dała do zrozumienia, że w przypadku oskarżeń o gwałt, to oskarżony powinien za wszelką dochodzić swojej niewinności, a strona oskarżająca nie musi posiadać twardych dowodów.

– Chcemy zmiany definicji przestępstwa zgwałcenia. To nie może być więcej tak, że ofiara udowadnia, że się broniła, że krzyczała, że musi mieć na to jakichś świadków – powiedziała Żukowska.

Mentzen oburzony słowami Żukowskiej

Sławomir Mentzen ostro zareagował na słowa posłanki. Na swoim Twitterze nazwał pomysł Lewicy „czystym barbarzyństwem”. Doktor ekonomii Torunia słynie z notorycznego kpienia z postulatów lewej strony sceny politycznej.

„Lewica zaproponowała brak domniemania niewinności w sprawach o gwałt. Mężczyzna musiałby udowodnić swoją niewinność. Ciekawe jak? To jest prosta droga do złamania życia tysiącom mężczyzn. Czyste barbarzyństwo, na które nie ma miejsca w cywilizowanym systemie prawnym.” – napisał jeden z liderów Konfederacji.

Popularne dziś:

Najnowsze artykuły