Strona głównaOpinieMentzen: Ten pomysł lewicy to czyste barbarzyństwo

Mentzen: Ten pomysł lewicy to czyste barbarzyństwo

Lewica w swoich ostatnich postulatach ogłosiła, że chce znieść domniemanie niewinności w przypadku oskarżenia o gwałt. Taki pomysł spotkał się ze stanowczą reakcją wielu osób.

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska zapowiedziała, że ochrona kobiet jest absolutnym priorytetem jej partii. W swoim wystąpieniu pokusiła się o bardzo radykalne pomysły.

Żukowska dała do zrozumienia, że w przypadku oskarżeń o gwałt, to oskarżony powinien za wszelką dochodzić swojej niewinności, a strona oskarżająca nie musi posiadać twardych dowodów.

– Chcemy zmiany definicji przestępstwa zgwałcenia. To nie może być więcej tak, że ofiara udowadnia, że się broniła, że krzyczała, że musi mieć na to jakichś świadków – powiedziała Żukowska.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Mentzen oburzony słowami Żukowskiej

Sławomir Mentzen ostro zareagował na słowa posłanki. Na swoim Twitterze nazwał pomysł Lewicy „czystym barbarzyństwem”. Doktor ekonomii Torunia słynie z notorycznego kpienia z postulatów lewej strony sceny politycznej.

„Lewica zaproponowała brak domniemania niewinności w sprawach o gwałt. Mężczyzna musiałby udowodnić swoją niewinność. Ciekawe jak? To jest prosta droga do złamania życia tysiącom mężczyzn. Czyste barbarzyństwo, na które nie ma miejsca w cywilizowanym systemie prawnym.” – napisał jeden z liderów Konfederacji.

Popularne dziś:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy