Miliony Polaków dostaną dodatkowo 300 zł! Rekordowa waloryzacja emerytur

Miliony Polaków już w przyszłym roku mogą zyskać nawet dodatkowe 300 złotych od państwa. Wszystko to w związku z planowaną waloryzacją emerytur, która – wszystko na to wskazuje – będzie wyższa, niż początkowo zakładano. Pieniądze trafią do wszystkich beneficjentów. Nawet najniższa emerytura znacznie wzrośnie.

Emeryci ucieszą się na wieści o najnowszej waloryzacji. Ma ona wejść w życie już od przyszłego roku. Świadczenia dla seniorów wzrosną o co najmniej 4,89 proc. Taki był plan. Wygląda jednak na to, że rząd będzie musiał wdrożyć znacznie wyższą waloryzację. 

Kaczyński w opałach. Pilne zebranie przy Nowogrodzkiej

Dodatkowe pieniądze dla emerytów. Nawet 300 zł więcej po waloryzacji

„Super Express” dowiedział się, że już od przyszłego roku polscy emeryci będą otrzymywać od państwa znacznie większe świadczenia. Miał być (i tak rekordowy) wzrost o niecałe 5 proc. Jak jednak wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze tabloidu, rząd rozważa waloryzację na znacznie wyższym poziomie. O ile wzrosną emerytury?

Otóż, jeśli wierzyć źródłom „SE”, nawet najniższa emerytura wzrośnie odczuwalnie, bo o 100 zł. Z kolei emeryci pobierający wyższe świadczenia mogą liczyć na podwyżkę w wysokości 300 zł. Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość posuwa się do takiego kroku? Jak czytamy, w związku z galopującą inflacją, która „pożera” nasze świadczenia w coraz bardziej odczuwalnym stopniu. 

Donald Tusk przeprosił Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS totalnie zaskoczony

Według GUS ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu 2021 r. wzrosły o 5,9 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a w porównaniu z sierpniem o 0,7 proc. I niestety wszystko wskazuje na to, że to nie koniec podwyżek. Stąd też rządzący rozważają wspomnianą, rekordową waloryzację emerytur i dyskutują o dodatkowym świadczeniu dla rodzin, oprócz 500 plus

WARTO ZOBACZYĆ: Oto najdroższe danie w restauracji Magdy Gessler. Jego cena zwala z nóg

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...