Mistrzostwa świata w Katarze: kiedy zostaną rozlosowane grupy?

FIFA chce przeprowadzić losowanie grup mistrzostw świata w Katarze 1 kwietnia 2022 roku. Co ciekawe, z powodu pandemii do tego czasu nie będą znani wszyscy uczestnicy tego turnieju.

FIFA ogłosiła, że 31 marca 2022 roku w Dausze odbędzie się coroczny Kongres z udziałem przedstawicieli wszystkich 211 federacji członkowskich. Dzień później zostaną rozlosowane grupy przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Do tego czasu nie poznamy jednak wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Do rozstrzygnięcia pozostaną jeszcze dwa baraże międzykontynentalne, w których wezmą udział drużyny z Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Oceanii.

Do tej pory oprócz gospodarza Kataru, grę na przyszłorocznych mistrzostwach świata zagwarantowały sobie dwie europejskie reprezentacje: Niemcy i Dania. W wielu regionach świata kwalifikacje zostały spowolnione przez pandemię.

FIFA musiała zorganizować w styczniu dodatkowy termin na rozgrywanie meczów eliminacyjnych, żeby móc trochę nadrobić opóźnienia. Najwcześniej zakończą się zmagania w strefie europejskiej organizowane przez UEFA.

W listopadzie poznamy zwycięzców wszystkich grup europejskich, które automatycznie otrzymają prawo gry w mistrzostwach świata. Drużyny z drugich miejsc będą mierzyć się ze sobą w barażach.

Marine Le Pen zachwycona Polską. Wymowny opis do zdjęcia z Warszawy

Marine Le Pen, liderka francuskiego prawicowego Zjednoczenia Narodowego, odwiedziła Warszawę. Jak już informowaliśmy w mPress.pl, Jarosław Kaczyński zwołał na sobotę do Warszawy europejską prawicę....