Strona głównaOpinieMocny wpis Tuska o wynikach wyborów we Francji. Odniósł się do całej...

Mocny wpis Tuska o wynikach wyborów we Francji. Odniósł się do całej Europy

Dzisiaj pojawiły się oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych we Francji, Triumfuje w nich skrajnie prawicowe Zjednoczenie Narodowe, na czele którego stoi Marine Le Pen. Na to ugrupowanie zagłosowało aż 33,2 procent wyborców. Nowy Front Ludowy uzyskał z kolei „tylko” 28 procent głosów.

Premier Polski Donald Tusk postanowił skomentować wyniki wyborów we Francji i zrobił to za pomocą wpisu w mediach społecznościowych. Mocny post udostępniony na platformie X, czyli dawnym Twitterze, odniósł się nie tylko do Francji, ale i całej Europy.

„Lubią Putina, pieniądze i władzę bez kontroli. Rządzą lub właśnie sięgają po władzę na wschodzie i na zachodzie Europy. Łączą swoje siły w Parlamencie Europejskim. W Polsce w ostatniej chwili odwróciliśmy ten fatalny bieg rzeczy. Nie zmarnujmy tego” – napisał Tusk.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Premier był dzisiaj na konferencji w Rzeszowie, gdzie szerzej wypowiedział się na temat, który poruszył we wpisie.

– W ostatnich godzinach cała Europa patrzy na to, co się dzieje we Francji. Trzeba przede wszystkim spojrzeć na szerszy kontekst zmian politycznych, które mają teraz miejsce w Europie. Widać wyraźnie ten awans środowisk politycznych radykalnych, ekstremistycznych i z lewa i z prawa. Chcę wyraźnie powiedzieć, że Polska staje się dziś przykładem takiej zdrowego rozsądku, racjonalnego podejścia do polityki – powiedział szef rządu.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Romans? Hiszpańskie media o tym, co robi Lewandowska. Koniec spekulacji

To bardzo gorący okres dla Anny Lewandowskiej, a przy okazji jej męża - Roberta, ze względu na domniemany...

Będzie tragedia? Probierz powiedział, co szykuje na mecz z Francją

Dla nas - mecz "o nic". Choć niektórzy nazywają go walką o honor. Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na...

Ostatnie newsy