Morawiecki: Wprowadzimy emerytury stażowe

Emerytury stażowe zostaną wcielone w życie, zapowiada premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość chwali się kolejnymi realizowanymi obietnicami przed zbliżającymi się wyborami.

O emeryturach stażowych Mateusz Morawiecki mówił w dzisiejszym spocie, który został wrzucony na oficjalny profil PiS-u na Twitterze. Tradycyjnie nie obyło się też bez krytyki wobec Donalda Tuska.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

„Tusk nakazał Polakom pracę do 67 lat! PiS obniżył wiek emerytalny, a teraz proponuje emerytury stażowe dla ciężko pracujących Polaków! 15 października zdecydujesz czy powróci przymus Tuska czy będziesz miał wolny wybór w sprawie emerytury” – czytamy we wspomnianym wpisie.

Rząd daje wybór Polakom. Pracujący emeryci dostaną większe pieniądze

O wprowadzeniu emerytur zależnych od stażu pracy mówił już prezes PiS Jarosław Kaczyński na sobotnim spotkaniu z wyborcami w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim.

Teraz premier Morawiecki zapewnia, że zostaną one wcielone w życie. Emerytury stażowe mają być podziękowaniem dla ludzi ciężko pracujących. Rząd chce, aby ludzie pracy mogli szybciej przejść zasłużony odpoczynek.

– Wprowadzimy dla ciężko pracujących ludzi emerytury stażowe. 38 lat okresów składkowych dla kobiet i 43 lata dla mężczyzn. Niech to będzie ich wybór, kiedy przejść na emeryturę – deklaruje premier.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły