Morawiecki: wyrażamy sprzeciw wobec nielegalnej migracji

Premier Mateusz Morawiecki na swoim Twitterze zapowiedział przyjęcie bardzo ważnej uchwały w sprawie imigrantów. Jest to odpowiedź na ostatnie głośne wydarzenia z południa Włoch, gdzie trwa napływ imigrantów z Afryki.

W przeciągu ostatnich 10 dni na włoską wyspę Lampedusa przypłynęło około 10 tysięcy nielegalnych imigrantów. Na wyspie panuje chaos, imigranci rozproszyli się po niej. Dochodzi nawet do starć ze stałymi mieszkańcami.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej odwiedziła Lampedusę i zapowiedziała pomoc Włoch, ale też dla nielegalnych przybyszów z Afryki. Unia Europejska ma debatować, kogo z nich należy przyjąć.

Morawiecki zapowiada, że obroni Polskę przed imigrantami

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny wypuściło okolicznościowy spot. Tym razem dotyczy on tematu imigrantów. Polsce grozi wizja ich napływu, jednak premier jasno stawia sprawę, zapewniając, że nasz kraj pozostanie w tej kwestii autonomiczny.

„Rząd PiS przyjmie specjalną uchwałę, w której wyrazimy sprzeciw wobec nielegalnej imigracji. Dlaczego musimy to zrobić? Ponieważ Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej ogłosiła po wizycie na włoskiej wyspie Lampedusa kolejny fatalny plan dla Europy. Za nic europejscy biurokraci mają bezpieczeństwo obywateli naszego kontynentu” – powiedział Morawiecki.

Przeczytaj także:

Najnowsze artykuły