Strona głównaWydarzeniaMorawiecki: rozpoczynamy wdrażanie systemu obowiązkowych szczepień

Morawiecki: rozpoczynamy wdrażanie systemu obowiązkowych szczepień

Trwa konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego. Jak powiedział premier – obowiązkowe szczepienia w Polsce będą. Na początek jednak obowiązkiem zostaną objęte konkretne grupy osób. 

Akcja zachęcająca do szczepienia się przeciwko koronawirusowi budzi kontrowersje. Jedni przyjmują preparat chętnie, inni uważają powszechne szczepienia za „eksperyment medyczny”. Rząd przekonuje, że bez wątpienia należy się zaszczepić. 

Morawiecki: rozpoczynamy wdrażanie systemu obowiązkowych szczepień

Jak usłyszeliśmy w trakcie konferencji w KPRM, na początek obowiązkowe szczepienia wdrożone będą wśród pracowników służby zdrowia. Szef rządu odniósł się jednak również do inicjatywy przymusowego szczepienia wszystkich obywateli. 

Jest część rady medycznej, która jeszcze mocniej zachęca do tego, aby szczepienia w ramach służby zdrowia były – podobnie jak w krajach zachodniej Europy – obowiązkowe. I to bardzo poważnie rozważymy już w najbliższym czasie – powiedział premier Morawiecki. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Szef rządu dodał, że na razie nie rozważa wprowadzenia absolutnego obowiązku szczepień dla wszystkich obywateli. Stwierdził, że najpierw obowiązkiem należy objąć konkretne grupy. Na początek przede wszystkim te, które mają kontakt z pacjentami. 

Mateusz Morawiecki nie ukrywa, że spory wpływ na jego decyzje ma rada medyczna i eksperci, którymi się otacza. Sam bowiem nie posiada zaawansowanej wiedzy medycznej. 

POPULARNE DZIŚ: Przedstawiciel opozycji deklaruje poparcie dla ustawy Lex TVN

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Wojciech Szczęsny odebrałby order od Dudy? Zaskakujące słowa bramkarza reprezentacji Polski

Wojciech Szczęsny bez wątpienia należy do grona najbardziej lubianych reprezentantów Polski. Świetna forma bramkarza w połączeniu z dużym...

Smutne informacje z USA. Chodzi o Maxa Kolonko

Nie tak dawno był szanowanym i uznawanym w środowisku dziennikarzem. Przed laty Mariusz Max Kolonko był korespondentem polskich...

Ostatnie newsy