Morawiecki: rozpoczynamy wdrażanie systemu obowiązkowych szczepień

Trwa konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego. Jak powiedział premier – obowiązkowe szczepienia w Polsce będą. Na początek jednak obowiązkiem zostaną objęte konkretne grupy osób. 

Akcja zachęcająca do szczepienia się przeciwko koronawirusowi budzi kontrowersje. Jedni przyjmują preparat chętnie, inni uważają powszechne szczepienia za „eksperyment medyczny”. Rząd przekonuje, że bez wątpienia należy się zaszczepić. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Morawiecki: rozpoczynamy wdrażanie systemu obowiązkowych szczepień

Jak usłyszeliśmy w trakcie konferencji w KPRM, na początek obowiązkowe szczepienia wdrożone będą wśród pracowników służby zdrowia. Szef rządu odniósł się jednak również do inicjatywy przymusowego szczepienia wszystkich obywateli. 

Jest część rady medycznej, która jeszcze mocniej zachęca do tego, aby szczepienia w ramach służby zdrowia były – podobnie jak w krajach zachodniej Europy – obowiązkowe. I to bardzo poważnie rozważymy już w najbliższym czasie – powiedział premier Morawiecki. 

Szef rządu dodał, że na razie nie rozważa wprowadzenia absolutnego obowiązku szczepień dla wszystkich obywateli. Stwierdził, że najpierw obowiązkiem należy objąć konkretne grupy. Na początek przede wszystkim te, które mają kontakt z pacjentami. 

Mateusz Morawiecki nie ukrywa, że spory wpływ na jego decyzje ma rada medyczna i eksperci, którymi się otacza. Sam bowiem nie posiada zaawansowanej wiedzy medycznej. 

POPULARNE DZIŚ: Przedstawiciel opozycji deklaruje poparcie dla ustawy Lex TVN

Najnowsze artykuły