Morawiecki przyznaje: popełniłem błąd [WYWIAD]

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Premier Mateusz Morawiecki w najnowszym wywiadzie wypowiedział zaskakujące słowa. Wskazał bowiem jeden z głównych błędów, jakie popełnił podczas pełnienia funkcji szefa rządu. 

Politycy – nie tylko polscy – niezbyt często przyznają się do błędów. Tym bardziej dziwić mogą słowa Mateusza Morawieckiego (Prawo i Sprawiedliwość), które wypowiedział w udzielonym „Polsce The Times” wywiadzie.

Jarosław Kaczyński jednoznacznie o 14. emeryturze. Padły konkrety i terminy

Mateusz Morawiecki przyznał się do kluczowego błędu [WYWIAD]

Morawiecki potraktował wywiad poważnie i nie brnął w wersję o nieomylności rządu Zjednoczonej Prawicy czy siebie samego. Jasno wskazał natomiast, co – jego zdaniem – zdecydowanie mógł zrobić inaczej, a nawet lepiej.

Kłopoty Barbary Kurdej-Szatan. A miał być łagodny wyrok

W rozmowie z dziennikarzami Prezes Rady Ministrów tłumaczył m.in. kwestie trudnych relacji z frakcją Zbigniewa Ziobry, czyli Solidarną Polską. Większe zainteresowanie wzbudziły jednak jego słowa na temat innego koalicjanta – już byłego. Mowa oczywiście o Jarosławie Gowinie. Premier zwrócił uwagę na duży błąd, jaki popełnił.

Powiedział, że żałuje iż dopuścił do „gowinowego” zamieszania wokół podatków dla klasy średniej. – Przyznaję, że nie wykazałem tu wystarczającego zdecydowania, a to było rozwiązanie po prostu zbyt skomplikowane i utrudniało życie wszystkim – skwitował Mateusz Morawiecki.

0
Skomentuj ten artykułx