Morawiecki wyszedł na mównicę i zaskoczył wszystkich: „Chciałbym przekazać dobre wiadomości”

Wzrost gospodarczy w 2021 roku? Na to pesymiści raczej nie liczyli. Jak się jednak okazuje, tendencja wzrostowa następuje. Dziś przełomowe stanowisko przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Zaczął słowami: „chciałbym przekazać dobre wieści”.

Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości znalazła się relacja z konferencji premiera Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szef rządu przyznał, że najnowsze prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego są pozytywne. Mimo trwającego niemal cały rok lockdownu.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Morawiecki o wzroście gospodarczym wypracowanym w 2021 roku

– Chciałbym przekazać dobre wiadomości dotyczące prognozy wzrostu gospodarczego, na ten rok została podniesiona do 4%, a na przyszły rok 5,4% wzrostu gospodarczego. To jest prognoza, która pojawiła się po przedstawieniu przez nas programu Polski Ład – powiedział Mateusz Morawiecki w KPRM.

Sternik rządu zaznaczył ponadto, że w Polskim Ładzie zaproponowano szereg działań inwestycyjnych, biznesowych, gospodarczych, tworzenia nowych miejsc pracy, tworzenia nowych perspektyw dla sektorów w gospodarce narodowej.

– Liczba wykonanych szczepień przekroczyła 28 mln 400 tys., do końca czerwca będzie to blisko 30 mln. Obiecywaliśmy 20 mln do końca czerwca, przekroczyliśmy tę liczbę, ale współczynnik zaszczepienia jest cały czas niewystarczający – przypomniał Morawiecki.

Redakcja poleca również: 

Najnowsze artykuły