Motocykliści nie pojadą w tym roku w Grand Prix Malezji

Potwierdziły się plotki o tym, że podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym MotoGP nie zawita do Malezji. Wyścig został odwołany z powodu złej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Motocykliści mieli ścigać się na torze w Sepang w października. Dziś dowiedzieliśmy się, że tak nie będzie, ponieważ Grand Prix Malezji wypadło z kalendarza z powodu koronawirusa. Jest to drugi rok z rzędu, w którym ta impreza nie odbędzie się.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Zamiast do Malezji, MotoGP zawita po raz drugi do włoskiego Misano. Po raz pierwszy motocykliści pojadą tam we wrześniu, a potem wrócą tam miesiąc później. Nie określono jeszcze dokładnej daty, ale najpewniej będzie to miało miejsce 24 października.

FIM, IRTA i Dorna Sports z przykrością informują o odwołaniu Motocyklowego Grand Prix Malezji, które miało się odbyć na Sepang International Circuit w dniach 22-24 października. Trwająca pandemia COVID-19 i wynikające z niej ograniczenia w podróżowaniu do Malezji wymusiły odwołanie wydarzenia. FIM Mistrzostwa Świata MotoGP z niecierpliwością oczekują powrotu do Sepang w 2022 roku, by ścigać się przed wiernymi fanami z Malezji – napisano w komunikacie.

To już piąty wyścig, który został wycofany z tegorocznego kalendarza MotoGP. 11 czerwca miał odbyć się wyścig w Finlandii, 3 października w Japonii, 17 października w Tajlandii oraz 24 października w Australii. Grand Prix Malezji początkowe zajęło miejsce tego ostatniego wyścigu w Melbourne, ale okazało się, że ta impreza również nie odbędzie się.

Do końca sezonu MotoGP pozostało osiem wyścigów. Nie jest jednak pewne, czy wszystkie zawody uda się rozegrać. Zagrożone jest choćby Grand Prix Ameryki w Austin.

Najnowsze artykuły