Mroczna strona Jerzego Owsiaka. Media boją się o tym informować

Jerzy Owsiak, szanowany filantrop i założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), od lat budzi podziw i uznanie za swoje zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Jednak niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, że Owsiak przez lata ukrywał informacje na temat swoich pośrednich zysków z działalności fundacji, a konkretniej związanej z nią firmy Złoty Melon.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że spółka Złoty Melon, której prezesem jest właśnie Owsiak, świadczy szereg usług na rzecz Fundacji WOŚP. I niestety nie mówimy tu o drobnych kwotach wypłacanych w ramach „rekompensaty za czas poświęcony na czynienie dobra”.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

POPULARNE DZIŚ: mBank ostrzega: jeśli to zrobisz, nie odzyskasz już pieniędzy

To właśnie ta firma zajmuje się organizacją eventów i świadczeniem innych usług zleconych przez fundację. Co jednak budzi kontrowersje?

Otóż budzi je fakt, że ceny za te usługi nie zawsze odpowiadają rynkowym standardom. Dzięki temu Jerzy Owsiak może twierdzić, że nie otrzymuje wynagrodzenia za swoje zaangażowanie w WOŚP, ale to firma Złoty Melon wystawia rokrocznie milionowe faktury do opłacenia z konta fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

POPULARNE DZIŚ: Wakacje. „Wybierają morze albo zagranicę”. Górale załamani brakiem turystów

Druga strona medalu: czyli Owsiak, WOŚP i Złoty Melon

Ten fakt rzuca nowe światło na działalność Owsiaka i budzi pytania dotyczące przejrzystości finansowej WOŚP. Czy jest to jedynie kwestia niefortunnego zbiegu okoliczności, czy może istnieje celowe ukrywanie tych informacji? Odpowiedź na to pytanie może mieć istotne konsekwencje dla wizerunku i zaufania do jednej z najważniejszych fundacji charytatywnych w Polsce. Zaznaczmy, że szef WOŚP prezesuje „Melonowi” już od 2003 r.

Ponadto, Owsiak i jego firma Złoty Melon czerpią również dochody z corocznego Przystanku Woodstock, który obecnie nosi nazwę Pol’and’Rock Festival. Firma Owsiaka zarabia na tym przedsięwzięciu krocie. Jest to kolejny element, który wzbudza kontrowersje wokół dobroczynnej działalności 69-letniego filantropa. 

W trosce o wiarygodność i zaufanie społeczeństwa, ważne jest, aby Jerzy Owsiak i Fundacja WOŚP skupili się na udzieleniu jasnych odpowiedzi na pojawiające się pytania. Transparentność finansowa powinna być priorytetem, zwłaszcza dla organizacji charytatywnych, które są zależne od wsparcia i ufności społeczeństwa.

Warto podkreślić, że osiągnięcia i dobroczynna działalność Jerzego Owsiaka i WOŚP nie są kwestionowane. Jednak istnienie tych ukrytych związków finansowych z firmą Złoty Melon może rzutować na ogólny odbiór i zaufanie do organizacji charytatywnej, której celem powinno być przede wszystkim służenie potrzebującym. Oczekuje się, że zarówno Owsiak, jak i Fundacja WOŚP podejmą odpowiednie kroki w celu przywrócenia przejrzystości i zaufania wobec swojej działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły