Skandal w meczu Katar – Ekwador. Spalony? Ten sam sędzia oszukał Polaków

Mecz otwarcia Mundialu 2022 budził kontrowersje, zanim jeszcze się odbył. Obawiano się, że Arabowie „kupią” mecz lub przekupią sędziego i Ekwador nie ma szans na wygraną. O tym, że gospodarzom turnieju „pomagają ściany” przekonaliśmy się już w 3. minucie. Spalony?

Nie mamy wątpliwości, że już w pierwszych minutach meczu reprezentacja Ekwadoru została okradziona z gola, którego zdobył Valencia. Wszystko wskazuje na to, że bramka została zdobyta prawidłowo.

Katar – Ekwador: spalony? Orsato anulował gola gościom

Już w 3. minucie Ekwadorczycy celebrowali bramkę na 1-0 w meczu otwarcia MŚ, który rozpoczął się 20 listopada 2022 o godz. 17:00. Po analizie wideo sędzia Daniele Orsato… anulował jednak gola.

Katar Ekwador spalony gol Valencia Daniele Orsato

Koniec! Katarczycy na kolanach. Reprezentacja Ekwadoru zgarnia 3 punkty

Dopatrzył się spalonego. Niestety, w powtórkach nie pokazano gdzie znajdował się zawodnik Ekwadoru w momencie podania. Nie dowiedzieliśmy się zatem z całą pewnością, czy offside był. To pierwsza i najprawdopodobniej nie ostatnia kontrowersja na Mundialu 2022.

Przypomnijmy, że ten sam – włoski sędzia – skrzywdził reprezentację Polski na Euro 2020. Nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po faulu na Piotrze Zielińskim – również w pierwszych minutach meczu. Biało-czerwoni mierzyli się wówczas z faworyzowaną Hiszpanią. Dziś natomiast – tak czy owak – Ekwador objął prowadzenie.

Katar Ekwador Orsato Mundial 2022

Koniec! Katarczycy na kolanach. Reprezentacja Ekwadoru zgarnia 3 punkty

W 16. minucie ten sam Enner Valencia wykorzystał rzut karny, którego Orsato po prostu nie mógł nie podyktować. Bramkarz Kataru ewidentnie faulował bowiem mijającego go z piłką zawodnika ekwadorskiego. Na 2-0 w 31. minucie podwyższył ten sam piłkarz! Mecz trwa.

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
3 miesięcy temu

Sędziowie robili co mogli =)

1
0
Skomentuj ten artykułx