Na kogo może trafić Polska w 1/8 finału Euro 2020? Potencjalni rywale w przypadku awansu

Na kogo może trafić Polska w 1/8 finału Euro 2020, w przypadku awansu z Grupy E? Potencjalni rywale Polaków po wyjściu z grupy są bardzo różni. Możemy trafić na półfinalistę ostatniego mundialu, ale i na znacznie słabsze zespoły, w starciach z którymi bylibyśmy zdecydowanym faworytem.

23 czerwca w rosyjskim Petersburgu reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją. Tylko wygrana w tym meczu daje nam awans do 1/8 finału Euro 2020. Nasz rywal w fazie pucharowej zależał będzie od wyników ostatnich kolejek w grupie A i F. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Na kogo może trafić Polska w 1/8 finału Euro 2020: potencjalni rywale

Może być bardzo trudno, ale i teoretycznie prosto. Im lepiej zaprezentujemy się w ostatnim spotkaniu przeciwko Szwedom, tym większa szansa, że drabinka w fazie pucharowej ułoży się tak, że będziemy mogli realnie myśleć o czymś więcej, niż 1/8 finału. 

Potencjalni rywale reprezentacji Polski w 1/8 finału Euro 2020 to: 

  • W przypadku awansu pierwszego miejsca: Szwajcaria, Finlandia, Austria
  • W przypadku awansu z drugiego miejsca: Anglia, Czechy, Chorwacja lub Szkocja

To wciąż jednak tylko dywagacje. Jak bowiem mówił w wywiadzie dla mPress.pl Grzegorz Lato: nie dzielmy skóry na żywym niedźwiedziu. Choć świetnie zaprezentowaliśmy się w starciu z Hiszpanami, mecz ze Szwecją wcale nie musi okazać się łatwiejszy. Nasi rywale wciąż mają przecież 4 punkty, które nie zapewniają im wyjścia z 1. miejsca w przypadku przegranej z Polską. Jeśli bowiem Hiszpania (2 pkt.) pokona Słowaków – co jest całkiem prawdopodobne – wskoczy na 1. miejsce. Do tej pory w Grupie E:

  1. Słowacja wygrała z Polską 2:1
  2. Hiszpania zremisowała ze Szwecją 0:0
  3. Szwecja wygrała ze Słowacją 1:0 
  4. Polska zremisowała z Hiszpanią 1:1

grupa E Euro 2020

Dlatego też nasi sąsiedzi zza Bałtyku – wbrew nadziejom wielu polskich kibiców – nie podejdą do starcia z biało-czerwonymi nazbyt wyluzowani. Każdy chce przecież ułatwić sobie życie i nie trafiać na faworytów do zdobycia medalu już w pierwszej fazie po rozgrywkach grupowych.

Euro 2020: Czy Polska może awansować z 1. miejsca z Grupy E?

Teoretycznie: tak. Choć jeszcze kilka dni temu nie śmielibyśmy nawet o tym marzyć. Co musi się stać, by reprezentacja Polski zajęła 1. miejsce w tej grupie?

Otóż aby tak się stało, Polacy musieliby wysoko pokonać Szwedów i liczyć na remis Hiszpanii ze Słowacją. W takiej sytuacji Polska, Szwecja i Słowacja miałyby po tyle samo punktów (cztery) i wówczas o kolejności w tabeli decydowałby bilans bramkowy.

Najnowsze artykuły