Sikorski publikuje nagranie z Kaczyńskim. Porównał je ze zdjęciami Tuska z Putinem

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Czy teraz runie cała narracja rządu Zjednoczonej Prawicy? Znów swoim wpisem ciągnie ją w dół doświadczony polityk. I znów jest to Radosław Sikorski. Były szef MSZ opublikował nagranie z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. Nagranie sprzed lat, które jednak dziś brzmi znamiennie. 

Radosław Sikorski stara się najwyraźniej nie marnować żadnej okazji, by uderzyć w PiS. Tym razem po raz kolejny mocno oberwał lider frakcji rządzącej. A właściwie niemal runęła cała narracja prowadzona przez polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

A. Duda pogrążony w żałobie. Nagle zmarł ekspert TVP Info

Sikorski publikuje zdumiewające nagranie. Kaczyński mówi do Rosjan

Od kilku lat po sieci krążą zdjęcia Donalda Tuska z Władimirem Putinem. Czy to zrobione podczas oficjalnych wizyt, czy z tragicznego dnia 10 kwietnia, gdy Tusk i Putin padli sobie w ramiona. Podczas gdy wokół dogaszano jeszcze szczątki prezydenckiego Tupolewa. Czy wreszcie z legendarnego spotkania obu panów na sopockim molo.

Często w sprzyjających obecnie rządzącym rejonach internetu fotografie te uchodzą za dowód na prorosyjskie zapędy Tuska. Nierzadko także napisy na nich zamieszczane wprost sugerują, że obecny prezydent Rosji i lider PO dążą w podobnym kierunku. Tymczasem Radosław Sikorski zamieszcza takie oto nagranie: 

Fani Edyty Górniak załamani. Nie mogą uwierzyć w to, co zrobiła

– Dedykuję tym, którzy podniecają się zdjęciami Tuska z Putinem – skomentował krótko Sikorski. I w istocie: fakt, że Jarosław Kaczyński, niespełna miesiąc po katastrofie smoleńskiej, nazywa Rosjan „braćmi”, nieco koliduje z obecną narracją PiS. Gdzie wytyka się poprzednikom wszelakie kontakty z będącym przecież prezydentem i premierem Rosji Władimirem Putinem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx
()
x