Strona głównaInne publikacjeNetflix wyprzedzony przez Playera! Niska cena przyciągnęła miliony

Netflix wyprzedzony przez Playera! Niska cena przyciągnęła miliony

Nie ulega wątpliwości, że Netflix to najpopularniejsza platforma streamingowa w Polsce. Zwłaszcza w czasie pandemii Polacy bardzo chętnie sięgali po pilot, by oglądać pozycje oferowane przez amerykańskiego giganta. Niespodziewanie jednak Netfliksa przeskoczył… Player TVN-u.

Bardzo ciekawe statystyki przedstawił branżowy serwis WirtualneMedia.pl. Jak się okazuje, Player zanotował skok oglądalności, jakiego nie było od bardzo dawna. Luty był miesiącem, który Discovery na polskim rynku zaliczy do bardzo udanych.

Netflix wyprzedzony przez Player

Choć przewaga była minimalna, to i tak wyprzedzenie takiego hegemona jak Netflix jest dla TVN Grupy Discovery ogromnym sukcesem.

Przeglądarkową wersję Playera (TVN Grupa Discovery) w lutym br. odwiedziło 6,7 mln internautów, co dało 23,1 proc. zasięgu, natomiast Netflix.com zanotował 6,45 mln użytkowników i 22,26 proc. zasięgu – pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

To właśnie w połowie lutego TVN wprowadził na swojej platformie wersję w pełni subskrypcyjną. Na początku zaoferowano pakiet za 4 PLN miesięcznie. To cena za wersję z reklamami, która dotychczas dostępna była za darmo.

W sierpniu liczba płatnych subskrybentów platformy Player zbliżała się do 400 tys. Z kolei Netflix nie chce ujawniać, jaka liczba użytkowników płaci za dostęp do platformy w naszym kraju. Wiadomo jednak, że na całym świecie mają ponad 200 mln subskrybentów.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy