Nicola Zalewski: „Spełnia się moje marzenie”

Nicola Zalewski jest jednym z piłkarzy, którzy po raz pierwszy otrzymali powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski. Młody skrzydłowy zdradził w rozmowie ze „Sportowymi Faktami”, że jest to spełnienie jego marzeń z dzieciństwa.

Zalewski to 19-letni skrzydłowy, który w zeszłym sezonie zadebiutował w seniorskiej drużynie AS Romy. W lecie w Rzymie zmienił się trener, a Polak miał szansę grać w sparingach pod okiem Jose Mourinho. To wystarczyło, żeby Paulo Sousa powołał go do reprezentacji Polski.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

19-latek ma również włoski paszport, ale jak przyznał w powyższym wywiadzie, nigdy nie miał wątpliwości, jakie barwy chce reprezentować. Ma już za sobą sporo występów w młodzieżowych kadrach Polski.

– Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, rozmawiałem z trenerem, bardzo na mnie liczy. Nigdy nie było tematu mojej gry w kadrze Włoch. Zawsze była i będzie Polska, marzyłem o tym od dziecka, a teraz to krok definitywny – stwierdził Zalewski.

Zawodnik przyznał, że o powołaniu dowiedział się będąc w szatni. Od razu zadzwonił do swojego ojca, który bardzo się ucieszył i popłakał się. To było również jego marzenie. 19-latek nie mówi głośno o swoich indywidualnych oczekiwaniach co do gry, ale powiedział, że jest do dyspozycji trenera. Najważniejsze jest dla niego, by Polska zdobyła w tych trzech meczach jak najwięcej punktów.

Jeśli chodzi o sferę klubową, Zalewski czeka na to, co wydarzy się w tym roku. Przyznał, że Jose Mourinho obiecał dawać mu szanse. W Serie A rozegrano już dwie kolejki, a Polak czeka nadal na swój pierwszy występ w tym sezonie.

Najnowsze artykuły