Strona głównaSportPiłka nożnaNicola Zalewski: "Spełnia się moje marzenie"

Nicola Zalewski: „Spełnia się moje marzenie”

Nicola Zalewski jest jednym z piłkarzy, którzy po raz pierwszy otrzymali powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski. Młody skrzydłowy zdradził w rozmowie ze „Sportowymi Faktami”, że jest to spełnienie jego marzeń z dzieciństwa.

Zalewski to 19-letni skrzydłowy, który w zeszłym sezonie zadebiutował w seniorskiej drużynie AS Romy. W lecie w Rzymie zmienił się trener, a Polak miał szansę grać w sparingach pod okiem Jose Mourinho. To wystarczyło, żeby Paulo Sousa powołał go do reprezentacji Polski.

19-latek ma również włoski paszport, ale jak przyznał w powyższym wywiadzie, nigdy nie miał wątpliwości, jakie barwy chce reprezentować. Ma już za sobą sporo występów w młodzieżowych kadrach Polski.

– Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, rozmawiałem z trenerem, bardzo na mnie liczy. Nigdy nie było tematu mojej gry w kadrze Włoch. Zawsze była i będzie Polska, marzyłem o tym od dziecka, a teraz to krok definitywny – stwierdził Zalewski.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Zawodnik przyznał, że o powołaniu dowiedział się będąc w szatni. Od razu zadzwonił do swojego ojca, który bardzo się ucieszył i popłakał się. To było również jego marzenie. 19-latek nie mówi głośno o swoich indywidualnych oczekiwaniach co do gry, ale powiedział, że jest do dyspozycji trenera. Najważniejsze jest dla niego, by Polska zdobyła w tych trzech meczach jak najwięcej punktów.

Jeśli chodzi o sferę klubową, Zalewski czeka na to, co wydarzy się w tym roku. Przyznał, że Jose Mourinho obiecał dawać mu szanse. W Serie A rozegrano już dwie kolejki, a Polak czeka nadal na swój pierwszy występ w tym sezonie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy