Nie poznasz Biedronki. „Klienci wchodzą i nie wiedzą, co robić”

Czy sklepy najpopularniejszej sieci dyskontów mogą stać się dla wieloletnich klientów… trudne w obsłudze? Okazuje się, że tak. Biedronka ma na przestrzeni najbliższych lat zmienić się nie do poznania. 

Codziennie robią tam zakupy miliony Polaków. Popularność Biedronki jest fenomenem na skalę europejską, co nie może jednak dziwić. Bardzo atrakcyjne promocje przyciągają Polaków lubiących oszczędzać. Jeronimo Martins nie spoczywa jednak na laurach.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Portugalska spółka rokrocznie notuje w naszym kraju jeszcze większe zyski. Mimo tego prze ku rekordowemu zwiększaniu przychodów. W jaki sposób?  

Biedronka nie do poznania? Sklepy początkowo mogą budzić zdumienie

Jak już informowaliśmy, w planach właścicieli sieci Biedronka jest zautomatyzowanie sprzedaży w sklepach. Będzie to skutkowało nie tylko znaczącą redukcją zatrudnienia, ale i koniecznością przyzwyczajenia się „zwykłych Kowalskich” do robienia zakupów po nowemu. 

Jak wiadomo, od jakiegoś czasu funkcjonują już całkowicie bezobsługowe, „autonomiczne” sklepy sieci Żabka. Wielu klientów do dziś po wejściu do takiego sklepu nie do końca wie, jak się zachować. Cały proces sprzedaży odbywa się przez aplikację lub przy użyciu karty płatniczej. W Żabkach czynnych nawet nocą nie ma dosłownie nikogo. Są natomiast dziesiątki kamer. W Biedronkach natomiast ma znajdować się personel, ale o minimalnej liczebności. Koncepcję tę opisujemy w linkowym wyżej artykule sprzed kilku dni. 

Być może dziś niektórym trudno wyobrazić sobie, że wkrótce Biedronki staną się „automatyczne”. Na przestrzeni zaledwie kilku lat. W tym momencie warto sobie zatem przypomnieć, jak błyskawicznie przebiegła renowacja kilku tysięcy sklepów tej sieci na terenie całego kraju. Podobnie jak wdrożenie kas samoobsługowych, które w około 4 lata (2014-2018) były do dyspozycji klientów w zdecydowanej większości Biedronek. Dziś, w 2023 roku, prawdopodobnie nie ma punktu tej sieci bez możliwości samoobsługi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły