Strona głównaHandelNie poznasz Biedronki. "Klienci wchodzą i nie wiedzą, co robić"

Nie poznasz Biedronki. „Klienci wchodzą i nie wiedzą, co robić”

Czy sklepy najpopularniejszej sieci dyskontów mogą stać się dla wieloletnich klientów… trudne w obsłudze? Okazuje się, że tak. Biedronka ma na przestrzeni najbliższych lat zmienić się nie do poznania. 

Codziennie robią tam zakupy miliony Polaków. Popularność Biedronki jest fenomenem na skalę europejską, co nie może jednak dziwić. Bardzo atrakcyjne promocje przyciągają Polaków lubiących oszczędzać. Jeronimo Martins nie spoczywa jednak na laurach.

Portugalska spółka rokrocznie notuje w naszym kraju jeszcze większe zyski. Mimo tego prze ku rekordowemu zwiększaniu przychodów. W jaki sposób?  

Biedronka nie do poznania? Sklepy początkowo mogą budzić zdumienie

Jak już informowaliśmy, w planach właścicieli sieci Biedronka jest zautomatyzowanie sprzedaży w sklepach. Będzie to skutkowało nie tylko znaczącą redukcją zatrudnienia, ale i koniecznością przyzwyczajenia się „zwykłych Kowalskich” do robienia zakupów po nowemu. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Jak wiadomo, od jakiegoś czasu funkcjonują już całkowicie bezobsługowe, „autonomiczne” sklepy sieci Żabka. Wielu klientów do dziś po wejściu do takiego sklepu nie do końca wie, jak się zachować. Cały proces sprzedaży odbywa się przez aplikację lub przy użyciu karty płatniczej. W Żabkach czynnych nawet nocą nie ma dosłownie nikogo. Są natomiast dziesiątki kamer. W Biedronkach natomiast ma znajdować się personel, ale o minimalnej liczebności. Koncepcję tę opisujemy w linkowym wyżej artykule sprzed kilku dni. 

Być może dziś niektórym trudno wyobrazić sobie, że wkrótce Biedronki staną się „automatyczne”. Na przestrzeni zaledwie kilku lat. W tym momencie warto sobie zatem przypomnieć, jak błyskawicznie przebiegła renowacja kilku tysięcy sklepów tej sieci na terenie całego kraju. Podobnie jak wdrożenie kas samoobsługowych, które w około 4 lata (2014-2018) były do dyspozycji klientów w zdecydowanej większości Biedronek. Dziś, w 2023 roku, prawdopodobnie nie ma punktu tej sieci bez możliwości samoobsługi. 

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy