Nie żyje Eugenia Herman. Aktorka znana m.in. z serialu Ranczo

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Kolejna aktorka, która zagrała w serialu Ranczo TVP nie żyje. Dziś Polskę obiegły smutne informacje o śmierci Eugenii Herman. Kogo grała w kultowym serialu Ranczo

Dramatyczne obrazki z pogrzebu ofiar zbrodni w Borowcach. Wielki żal bliskich i znajomych

Aktorka filmowa i teatralna, ale nie stroniła też od seriali. Eugenia Herman zaliczyła sporo epizodów w telewizji. Jej dorobek aktorski jest imponujący. Ponadto była ciepłą, pomocną osobą. Nic więc dziwnego, że jej odejście wywołało tak wielki smutek w środowisku artystycznym.

„Z wielkim smutkiem żegnamy Eugenię Herman, aktorkę teatralną, telewizyjną, filmową i radiową” – napisał Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku. Nadmieniono raz jeszcze, że zagrała wiele ról w teatrze i filmie. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1956 roku w „Nikodemie Dyzmie” w reżyserii Jana Rybkowskiego. Jedną z jej ostatnich ról telewizyjnych była właśnie rola ciotki księdza i wójta. Aktorka zmarła 9 lipca w wieku 92 lat. Jednak dopiero dziś (20 lipca) media podały tę informację. 

Kogo w serialu Ranczo grała Eugenia Herman? 

We wspomnianym serialu Ranczo Eugenia Herman zagrała w dwóch odcinkach – ciotkę (najstarszą siostrę ojca) Piotra i Pawła Koziołów. Jej postać przyjechała do Wilkowyj po to, by pogodzić skłóconych braci.

Na początku jest bardzo poważna, wymagająca, krytyczna i wybredna. Krytykuje wszystko, co mówi i robi Michałowa; podobny, lekceważący stosunek ma do wójtowej. Później, dzięki rozmowie z Babką, staje się łagodniejsza, zmienia złe zdanie o gospodyni księdza. Gdy dochodzi do zgody (fałszywej ze strony wójta), ciotka opuszcza Wilkowyje – czytamy na stronie fanów serialu, ranczo.fandom.pl.

Mimo, że wystąpiła tylko w dwóch odcinkach (50. i 51.), fani „Rancza” zapamiętali ją i polubili. Tak to bywa z postaciami, które w krótkim czasie przechodzą znaczącą przemianę na lepsze. I ze swoistego „czarnego charakteru” stają się sympatycznymi, przyjemnymi do oglądania. W nowych produkcjach niestety już Eugenii Herman nie zobaczymy. Na szczęście jednak zostawiła po sobie bardzo bogaty dorobek artystyczny. 

POPULARNE DZIŚ:

Najnowsze informacje