Nie żyje Tomasz Wołek. Jego głos znały miliony Polaków

Polskę obiegła dziś smutna informacja o śmierci Tomasza Wołka – wieloletniego dziennikarza radiowego i prasowego. O jego odejściu poinformował w mediach społecznościowych przyjaciel – Piotr Fogler.

Były poseł nie potrafi ukryć ogromnego żalu w związku ze śmiercią Tomasza Wołka. Choć jego nazwisko dla wielu może być pierwotnie niewiele mówiące, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że większość Polaków słyszała jego głos w radio.

Ujawniono, dlaczego Kurski wyleciał z TVP. Powód zaskoczy wielu

„Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz… Tomku bardzo smutno, okropna wiadomość, Grażynko współczujemy !!!” – napisał dziś w mediach społecznościowych Fogler.

Tomasz Wołek był ponadto dziennikarzem piszącym. Jego dorobek i doświadczenie są niebagatelne.

Nie żyje Tomasz Wołek – dziennikarz miał 74 lata

Tomasz Wołek był redaktorem naczelnym „Życia Warszawy”. Publikował także m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” i „Polityce”. W ostatnich latach udzielał się również jako komentator polityczny. Był m.in. regularnym gościem stacji Tok FM.

Dziennikarz był absolwentem humanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. W 1968 r. brał udział w wiecach studenckich związanych z ówczesnym kryzysem politycznym. W 1980 roku wstąpił do „Solidarności”. Pisał m.in. w Bratniaku”, „Głosie”, „Więzi”.

W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx