Niespodzianka w pierwszym dniu turnieju piłkarek, mistrzynie świata rozbite

Stany Zjednoczony zostały rozbite przez Szwecję 0:3 w pierwszym dniu olimpijskiego turnieju piłkarskiego kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. To pierwsza porażka Amerykanek od 44 meczów.

Dziś został zainaugurowany piłkarski turniej olimpijski kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W pierwszym meczu pomiędzy Wielką Brytanią i Chile po dwóch golach Ellen White wygrała drużyna z Europy.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Następnie do gry przystąpiły Brazylijki i Chinki. Obydwa zespoły przed turniejem były wymieniane wśród kandydatów do medalu, ale faworytkami tego spotkania były piłkarki z Ameryki Południowej. I rzeczywiście, udowodniły swoją wyższość, pokonując Azjatki aż 5:0.

Dwa gole dla Brazylii strzeliła Marta, jedna z najlepszych piłkarek w historii. Tym samym zdobywała już bramki na pięciu turniejach olimpijskich. Chinkom zabrakło szczęścia pod bramką przeciwniczek, ale największym problemem była dziurawa obrona, która pozbawiła złudzeń o dobrym wyniku.

Największą sensacją była jednak wysoka porażka Amerykanek ze Szwedkami. Zawodniczki Vladko Andonovskiego przed turniejem były uważane za największe faworytki do zdobycia złotego medalu, tymczasem już w pierwszym meczu przegrały 0:3.

Szwecja objęła prowadzenie w 25. minucie za sprawą Stiny Blackstenius. Napastniczka BK Häcken podwyższyła wynik dziewięć minut po przerwie. Amerykankom nie pomogło wejście z ławki najlepszej piłkarki 2020 roku Megan Rapinoe. Dzieła zniszczenia dokonała w 72. minucie Lina Hurtig.

Reprezentacja USA zagra następne spotkanie w sobotę przeciwko Nowej Zelandii, która jeszcze dziś zmierzy się z Australią. Mistrzynie świata nie mogą już pozwolić sobie na taką wpadkę.

Najnowsze artykuły