Nietypowe pytanie Kidawy-Błońskiej do premiera Morawieckiego. Chodzi oczywiście o inflację

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Małgorzata Kidawa-Błońska, prominentna posłanka Platformy Obywatelskiej, zadała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu co najmniej nietypowe pytanie. Nawiązała oczywiście do wciąż rosnącej stopy inflacji.

Opozycja, a właściwie niektórzy jej przedstawicie, nie sprawiają dziś wrażenia ludzi, którzy w cuglach wygrają przyszłoroczne wybory parlamentarne.

Zwłaszcza Małgorzata Kidawa-Błońska, która przed dwoma laty okazała się być prawdopodobnie najgorszym z możliwych wyborów opozycji jeśli chodzi o kandydata do walki z Andrzejem Dudą o prezydenturę.

Najnowszy sondaż prezydencki. Kantar dla mPress.pl: Jaki wyprzedza Tuska

Dziwne pytanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej do Morawieckiego

Gdy inni politycy, ekonomiści czy dziennikarze atakują rząd za inflację w sposób w miarę merytoryczny czy zabawny, lub też prognozują skutki jej wzrostu:

… Małgorzata Kidawa-Błońska zadaje na Twitterze premierowi Mateuszowi Morawieckiemu pytanie następujące: „Inflacja w czerwcu 15,6%. Panie Premierze Morawiecki, zacznie Pan coś robić z tą drożyzną?”. Dlaczego uważamy ten „atak” za osobliwy?

Kto następcą Andrzeja Dudy? Odpowiedź zdaje się być jasna

Otóż pytanie to – odkąd inflacja w naszym kraju rośnie w szybszym tempie – zadane zostało premierowi zapewne setki, jeśli nie tysiące razy. Najpewniej gdyby wiedział, jak obniżyć stopę inflacji o 90 proc., zrobiłby to. Ogółem wpis Kidawy-Błońskiej sprawia wrażenie zamieszczonego na siłę. Byle tylko zaatakować i byle tylko w jakikolwiek sposób zareagować na informację o rekordowej inflacji. Niekoniecznie w sposób ciekawy lub merytoryczny. Najprawdopodobniej niekoniecznie oczekując nawet na odpowiedź premiera.

0
Skomentuj ten artykułx