Strona głównaKrajNiewiarygodne. Oto nagranie, które Tusk przed chwilą opublikował

Niewiarygodne. Oto nagranie, które Tusk przed chwilą opublikował

Lider nieformalnej koalicji anty-PiS, a więc Donald Tusk, coraz śmielej wykorzystuje media społecznościowe do walki z obecną władzą. Był premier opublikował kilkadziesiąt minut temu zdumiewający klip.

Zapewne większość osób czytających ten artykuł pamięta rządy Platformy Obywatelskiej. Na ich czele przez zdecydowaną większość czasu stał właśnie Tusk. Ustąpił miejsca Ewie Kopacz dopiero wtedy, gdy – w szczycie afery podsłuchowej – wyjechał do Brukseli.

Po powrocie, który urzeczywistnił się w ubiegłym roku, były przewodniczący Rady Europejskiej postawił sobie za punkt honoru pokonanie Jarosława Kaczyńskiego po raz kolejny. Rozpoczął kampanię wytykania rządowi Zjednoczonej Prawicy każdego błędu.

Donald Tusk opublikował zdumiewające nagranie

Dziś natomiast zamieścił na Twitterze i innych mediach społecznościowych klip. A raczej spot. Bo chyba tak należałoby tę „produkcję” odbierać.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Jej narracja jest oczywista. Wskazuje na opłakane konsekwencje rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz sojuszników tej partii. Jako palące problemy przedstawiono m.in.:

  • Niewydolność publicznej służby zdrowia
  • Niskie wynagrodzenie minimalne
  • Rzekome „piekło kobiet” zafundowane przez rządzących
  • Pozostawiający wiele do życzenia system edukacji
  • Drożyzna
  • Problem molestowania kobiet w szkole i miejscu pracy

Zupełnie, jakby za rządów PO-PSL wskazane problemy nie występowały. Przypomnijmy, że w 2014 roku, gdy Donald Tusk przestawał być premierem, wynagrodzenie minimalne wynosiło 1680 zł brutto. Dziś – 3490 zł. Natomiast od połowy 2023 r. będzie to już 3600 zł brutto. Z kolei o tym, od jak wielu lat Polacy narzekają na odległe terminy nabiegów na NFZ, źle skonstruowany system oświaty czy pensje „nie nadążające” za wynagrodzeniami, nie trzeba chyba nikomu przypominać.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy