Niewiarygodne. Oto nagranie, które Tusk przed chwilą opublikował

Lider nieformalnej koalicji anty-PiS, a więc Donald Tusk, coraz śmielej wykorzystuje media społecznościowe do walki z obecną władzą. Był premier opublikował kilkadziesiąt minut temu zdumiewający klip.

Zapewne większość osób czytających ten artykuł pamięta rządy Platformy Obywatelskiej. Na ich czele przez zdecydowaną większość czasu stał właśnie Tusk. Ustąpił miejsca Ewie Kopacz dopiero wtedy, gdy – w szczycie afery podsłuchowej – wyjechał do Brukseli.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Po powrocie, który urzeczywistnił się w ubiegłym roku, były przewodniczący Rady Europejskiej postawił sobie za punkt honoru pokonanie Jarosława Kaczyńskiego po raz kolejny. Rozpoczął kampanię wytykania rządowi Zjednoczonej Prawicy każdego błędu.

Donald Tusk opublikował zdumiewające nagranie

Dziś natomiast zamieścił na Twitterze i innych mediach społecznościowych klip. A raczej spot. Bo chyba tak należałoby tę „produkcję” odbierać.

Jej narracja jest oczywista. Wskazuje na opłakane konsekwencje rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz sojuszników tej partii. Jako palące problemy przedstawiono m.in.:

  • Niewydolność publicznej służby zdrowia
  • Niskie wynagrodzenie minimalne
  • Rzekome „piekło kobiet” zafundowane przez rządzących
  • Pozostawiający wiele do życzenia system edukacji
  • Drożyzna
  • Problem molestowania kobiet w szkole i miejscu pracy

Zupełnie, jakby za rządów PO-PSL wskazane problemy nie występowały. Przypomnijmy, że w 2014 roku, gdy Donald Tusk przestawał być premierem, wynagrodzenie minimalne wynosiło 1680 zł brutto. Dziś – 3490 zł. Natomiast od połowy 2023 r. będzie to już 3600 zł brutto. Z kolei o tym, od jak wielu lat Polacy narzekają na odległe terminy nabiegów na NFZ, źle skonstruowany system oświaty czy pensje „nie nadążające” za wynagrodzeniami, nie trzeba chyba nikomu przypominać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły