Kim jest Agnieszka Ścigaj – nowa pani minister? Właśnie weszła do rządu premiera Morawieckiego

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Kim jest Agnieszka Ścigaj, która właśnie weszła do rządu Mateusza Morawieckiego? Premier potwierdził przed chwilą nominację dla 47-letniej parlamentarzystki. Co ciekawe, nie należy ona do Prawa i Sprawiedliwości, ani żadnego z głównych koalicjantów.

  • Agnieszka Ścigaj była w Kukiz’15, a następnie posłanką niezrzeszoną
  • W 2019 roku bezskutecznie ubiegała się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z listy komitetu Kukiz’15
  • Jednakże w tym samym roku uzyskała drugi z rzędu mandat poselski jako kandydatka PSL
  • Więcej ciekawych artykułów na stronie głównej mPress

Zmiany w rządzie zaskakują obserwatorów sceny politycznej, a nawet czynnych parlamentarzystów. Dziś prezes Rady Ministrów potwierdził, że Agnieszka Ścigaj wchodzi do rządu. Wiemy już, jakie zadania powierzono świeżo upieczonej pani minister.

Czytaj także: Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Informacja o śmierci milionera oficjalnie potwierdzona

Kim jest Agnieszka Ścigaj? Nowa pani minister ma spore doświadczenie

Agnieszka Ścigaj to 47-letnia parlamentarzystka. Przed dwoma laty odeszła z ruchu Kukiz’15, opuszczając tym samym „Koalicję Polską” (Kukiz + PSL). Została posłanką niezrzeszoną, ale niedługo potem – wraz z Pawłem Szramką i Andrzejem Sośnierzem – powołała do życia koło poselskie o nazwie Polskie Sprawy.

Wojna w Polsce w 2022? Jarosław Kaczyński nie ma dobrych wieści

To właśnie z tą frakcją porozumiał się właśnie rząd Mateusza Morawieckiego. Agnieszka Ścigaj wejdzie w skład rządu, gdzie zyska rangę ministra integracji społecznej, w tym uchodźcami z Ukrainy.

Kariera polityczna Agnieszki Ścigaj rozpoczęła się w 2014 roku, gdy startowała w wyborach samorządowych. Nie udało jej się jednak osiągnąć satysfakcjonującego wyniku w wyścigu o mandat radnego powiatu olkuskiego. Znacznie większy sukces osiągnęła natomiast rok później. W 2015 roku uzyskała pierwszy mandat poselski. Dostała się do Sejmu startując z list ruchu Kukiz’15. Otrzymała wówczas 17 630 głosów w okręgu krakowskim.

1
0
Skomentuj ten artykułx