Strona głównaMediaNowy prezes TVP po wyborach? "Kaczyński ma w głowie tylko jedno nazwisko"

Nowy prezes TVP po wyborach? „Kaczyński ma w głowie tylko jedno nazwisko”

W dobie rządów Prawa i Sprawiedliwości stanowisko prezesa Telewizji Polskiej jest niezwykle eksponowane publicznie. Jeżeli PiS wygra wybory trzeci raz z rzędu, a na to wskazują najnowsze sondaże, w TVP nastąpią kolejne przetasowania. Jak udaje nam się dowiedzieć, również „na samej górze”.

Następcą Kurskiego został Mateusz Matyszkowicz, były dyrektor TVP Kultura i TVP1. Pełni on funkcję prezesa zaledwie od nieco ponad roku, jednak może wkrótce okazać się, że padnie ofiarą – co tu kryć – politycznej decyzji. Nowy rozkład sił przy Woronicza zależał będzie oczywiście od wyników wyborów parlamentarnych 2023.

Nowy prezes TVP od 2024? Jest faworyt

Z informacji pozyskanych przez dziennikarzy mPress.pl wynika, że lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński ma nie być dostatecznie zadowolony z działań Matyszkowicza.

Wicepremierowi nie podoba się rzekomo, w jaki sposób w TVP realizowana jest warstwa informacyjna. Wygrana w wyborach w oczywisty sposób dałaby szerokie możliwości oraz dużo czasu na ponowne zweryfikowanie kadr w tak ważnej dla władzy Telewizji Polskiej.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Kto mógłby zastąpić Matyszkowicza? Ponoć już od dłuższego czasu rwie się do tego Jacek Karnowski, który wraz z bratem bliźniakiem – Michałem, prowadzi tygodnik „Sieci” i grupę portali internetowych, z wPolityce.pl na czele. Jak jednak widać, ambicje Karnowskiego sięgają znacznie wyżej. Choć i tak jego media – oględnie mówiąc – w trakcie rządów Zjednoczonej Prawicy nie mają na co narzekać. Na pewno nie na brak państwowych kontraktów reklamowych oraz innych tego typu zamówień. 

Anna Lewandowska właśnie dodała na Instagram wpis. Koniec złudzeń?

To właśnie Jacek Karnowski miał zyskać na tyle duże uznanie w oczach Kaczyńskiego, że ten chce powierzyć mu tak istotną z punktu widzenia partii rolę. Cóż, Karnowski to jeden z najbardziej oddanych Kaczyńskiemu i jego środowisku dziennikarzy. Czy spełnią się jego marzenia o szefowaniu przy Woronicza? Przekonamy się dopiero po zbliżających się wyborach parlamentarnych. Polacy do urn udadzą się już 15 października.

Popularne dzisiaj:

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy