Nowy prezes TVP po wyborach? „Kaczyński ma w głowie tylko jedno nazwisko”

W dobie rządów Prawa i Sprawiedliwości stanowisko prezesa Telewizji Polskiej jest niezwykle eksponowane publicznie. Jeżeli PiS wygra wybory trzeci raz z rzędu, a na to wskazują najnowsze sondaże, w TVP nastąpią kolejne przetasowania. Jak udaje nam się dowiedzieć, również „na samej górze”.

Następcą Kurskiego został Mateusz Matyszkowicz, były dyrektor TVP Kultura i TVP1. Pełni on funkcję prezesa zaledwie od nieco ponad roku, jednak może wkrótce okazać się, że padnie ofiarą – co tu kryć – politycznej decyzji. Nowy rozkład sił przy Woronicza zależał będzie oczywiście od wyników wyborów parlamentarnych 2023.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Nowy prezes TVP od 2024? Jest faworyt

Z informacji pozyskanych przez dziennikarzy mPress.pl wynika, że lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński ma nie być dostatecznie zadowolony z działań Matyszkowicza.

Wicepremierowi nie podoba się rzekomo, w jaki sposób w TVP realizowana jest warstwa informacyjna. Wygrana w wyborach w oczywisty sposób dałaby szerokie możliwości oraz dużo czasu na ponowne zweryfikowanie kadr w tak ważnej dla władzy Telewizji Polskiej.

Kto mógłby zastąpić Matyszkowicza? Ponoć już od dłuższego czasu rwie się do tego Jacek Karnowski, który wraz z bratem bliźniakiem – Michałem, prowadzi tygodnik „Sieci” i grupę portali internetowych, z wPolityce.pl na czele. Jak jednak widać, ambicje Karnowskiego sięgają znacznie wyżej. Choć i tak jego media – oględnie mówiąc – w trakcie rządów Zjednoczonej Prawicy nie mają na co narzekać. Na pewno nie na brak państwowych kontraktów reklamowych oraz innych tego typu zamówień. 

Anna Lewandowska właśnie dodała na Instagram wpis. Koniec złudzeń?

To właśnie Jacek Karnowski miał zyskać na tyle duże uznanie w oczach Kaczyńskiego, że ten chce powierzyć mu tak istotną z punktu widzenia partii rolę. Cóż, Karnowski to jeden z najbardziej oddanych Kaczyńskiemu i jego środowisku dziennikarzy. Czy spełnią się jego marzenia o szefowaniu przy Woronicza? Przekonamy się dopiero po zbliżających się wyborach parlamentarnych. Polacy do urn udadzą się już 15 października.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły